Лионел Меси получава асистенция, Интер Маями открива сезона в МЛС с победа с 2-0 над Реал Солт Лейк
AP News | 2024-02-22 | 05:24:34

ФОРТ ЛОДЕРДЕЙЛ, Флорида (AP) — Лионел Меси имаше двама защитници на Реал Солт Лейк от двете си страни, двама още на няколко метра пред него. Той бързо отстрани топката от всички тях с левия си крак до място, където само съотборникът му Робърт Тейлър можеше да достигне.

Мигове по-късно Интер Маями отбеляза първия гол за сезона на Мейджър Лийг Сокър.

Голът на Тейлър в 39-ата минута даде тона, Диего Гомес добави застрахователен резултат в 83-ата минута и Интер Маями — за да започне първия пълен сезон на Меси с клуба — откри 29-ия сезон на MLS с 2-0 победа над Реал Солт Лейк в сряда вечер.

Меси беше във форма по средата на сезона, хвърляше се през и около защитниците, като почти даде на разпродадената публика това, което искаше да види, като почти отбеляза гол от свободен удар и след това ъглов удар в средата на първото полувреме.

„Мисля, че очите на света са насочени към Интер Маями и се надявам, че те ще успеят да постигнат това и каквито и да са очакванията на хората“, каза комисарят на MLS Дон Гарбър, който присъства на мача в сряда. „Най-вече бих искал неговият опит да е добър, опитът на отбора да е успешен, как са позиционирани както тук, в лигата, така и по света. Това е историята, която според мен е най-важна за нас.“

Меси отбеляза 11 гола в общо 14 мача с Интер Маями през миналия сезон, извеждайки отбора до шампионска титла за Купата на лигата — първият му трофей — малко след като изуми голяма част от футболния свят, като подписа 2 1/2-годишен договор договор на стойност около 150 милиона долара. Той се появи само в шест мача на MLS през 2023 г., като отбеляза веднъж. Контузии го забавиха в края на сезон 2023 и Интер Маями, който беше далеч от картината след сезона, когато Меси се присъедини миналото лято, не стигна до плейофите на MLS.

Но лудостта около него не избледнява. Опашките за феновете да купят неговата фланелка, която беше най-продаваната в MLS миналата година и има нов спонсорски дизайн тази година, бяха пред вратата на магазина на отбора. Той направи асистенция за първия гол и постави Луис Суарес – един от бившите му съотборници в Барселона – с паса, който Суарес превърна в асистенция за гола на Гомес.

Те изглеждаха като съперник. Това не беше така през изложбения сезон.

Интер Маями започна сезона си с международна предсезонна обиколка със седем мача в пет различни държави — изминаха приблизително 25 000 мили пътуване, общо осем гола, множество извинения към феновете, търсещи възстановяване, след като Меси пропусна мач в Хонконг, защото наранявания и само една победа.

Интер Маями, според FanDuel Sportsbook, влиза в сезона като фаворит за спечелване на почти всичко. Отборът на Меси е посочен като фаворит 5-2 за спечелването на Купата на МЛС, докато Меси и Суарес са двама най-добри избраници за спечелване на Златната обувка — дадена на водещия голмайстор на лигата.

Клубът е основно фаворит с равни пари за спечелване на Supporters Shield като най-добър клуб в редовния сезон на MLS. И ако някой заложи $200 за това, че Интер Маями ще стигне до плейофите на Източната конференция в момента, този залагащ ще спечели точно $1, ако клубът на Меси влезе в полето — което означава, че това се счита за абсолютно заключване след сезона.

Това трябва да се отбележи, че клубът все още не е спечелил плейофен мач. Интер Маями беше два пъти в плейофите, като и в двата случая беше елиминиран веднага, и двата пъти с резултат 3-0.

Но Меси движи иглата - всяка игла - толкова много. Той навършва 37 години през юни и осемкратният носител на Златната топка все още привлича вниманието на терена и извън него като почти никой друг в спорта. Apple TV пусна първия епизод на „Messi's World Cup: The Rise of a Legend“ в сряда и услугата за стрийминг (която има 10-годишен договор на стойност поне $2,5 милиарда с MLS) беше част от групата, която постави Меси по време на неговия процес на вземане на решение дали да се присъедини към лигата миналата година.

Apple не е публикувала цифри, но старши вицепрезидентът Еди Кю каза в сряда, че е „шокиран“ от това колко успешна е първата година на Меси в MLS.

„Имахме страхотен първи сезон, “, каза Кю. „Количеството зрители надмина очакванията ни. Времето, което хората гледаха мачове, е повече от всеки спорт, който съм виждал.“

Messi Mania продължава. И година 2 има победа №1.