Ливърпул и Ман Сити завършиха наравно 1-1 във вълнуващ сблъсък от Висшата лига на Анфийлд
AP News | 2024-03-10 | 19:56:19

ЛИВЪРПУЛ, Англия (AP) — Ливърпул отвърна наравно 1-1 с Манчестър Сити в неделя в последния сблъсък от Висшата лига между Юрген Клоп и Пеп Гуардиола, преди германският треньор да се оттегли в края на сезона.

Алексис Мак Алистър изпълни 50-та минута дузпа, за да отмени попадението на Джон Стоунс от първото полувреме на Анфийлд.

Равенството запази второто място Ливърпул с една точка пред защитаващия шампионската титла Сити на трето и зад лидера Арсенал по голова разлика. Арсенал се изкачи на върха след победа с 2-1 срещу Брентфорд в събота.

Няма много неща, които да разделят Клоп и Гуардиола в едно от най-трайните съперничества в английския футбол и тази тема продължи в тази последна вълнуваща среща.

Клоп обяви, че това ще бъде последният му сезон с клуба от Мърсисайд и се стреми да излезе със стил, като спечели титла от втора лига и потенциално четворно количество трофеи.

Победа в неделя щеше да даде на Ливърпул четири точки преднина пред Сити.

Но изглеждаше, че Гуардиола може да осигури едва втората си победа срещу Клоп на Анфийлд, след като Стоунс реализира от корнер на Кевин Де Бройне в 23-ия.

Мак Алистър изравни пет минути след второто полувреме, след като вратарят на Сити Едерсон събори Дарвин Нунес в наказателното поле.

Шансовете идваха и си отиваха и в двата края, като Луис Диас пропусна един на един, а Фил Фодън и Джереми Доку от Сити уцелиха рамката.