Ливърпул напредва във ФА Къп в първия мач на Клоп, откакто обяви плановете си да се оттегли
AP News | 2024-01-28 | 18:57:34

За Ливърпул беше както обикновено в първия му мач, откакто Юрген Клоп обяви шокиращото си решение да напусне в края на сезона.

Клубът от Мърсисайд се класира за петия кръг на ФА Къп след победа с 5-2 срещу втородивизионния Норич в неделя.

Как би се радвал Клоп да завърши натовареното с трофеи царуване с победа, като насочи Ливърпул към повече сребърни награди тази година. А победата на Анфийлд поддържа преследването на четирите трофея на отбора му, след като вече си осигури място във финала за Купата на лигата тази седмица.

Ливърпул също оглавява Висшата лига и е в елиминациите на Лига Европа.

Обичайното изпълнение на „You’ll Never Walk Alone“ се почувства още по-емоционално заредено от обикновено, тъй като феновете показаха своята признателност към Клоп преди началото.

Германецът се усмихна, докато пиеше в атмосферата, но ако имаше някакви притеснения, че обявяването на напускането му щеше да отслаби отбора му, нямаше признаци за това, тъй като победи Норич.

Къртис Джоунс откри резултата в 16-ата минута и въпреки че Бен Гибсън изравни за гостите шест минути по-късно, Дарвин Нунес върна предимството на Ливърпул.

Неговият удар в 28-ата даде преднина на Ливърпул на полувремето, а головете на Диого Жота в 53-ата и Върджил ван Дайк в 63-ата дадоха контрол на домакините.

Зашеметяващият гол на Борха Сайнц в 69-ата направи резултата 4-2, но нямаше голяма опасност денят на Клоп да бъде развален и Райън Грейвенбърч отбеляза гол в петата минута на добавеното време.

Ливърпул играе Уотфорд или Саутхемптън в следващия кръг.

ПРОБЛЕМИ С ТЪРПАТА

ФА каза, че ще разследва, след като мачът между Уест Бром и Вълците беше спрян поради „опасни и непростими“ проблеми с публиката.

Вълците спечелиха напеченото дерби на Уест Мидландс с 2-0, но резултатът беше помрачен от сцени извън терена на Хоторнс и дългото забавяне, докато мачът може да бъде рестартиран.

„Безредиците, които се случиха в дербито на Черната страна между Уест Бромич Албиън и Уулвърхемптън Уондърърс, са напълно неприемливи,“ казаха от Футболната асоциация.

Мачът беше спрян малко след като Матеус Куня отбеляза втория гол на Уулвс. Педро Нето изстреля гостите напред през първото полувреме.

Стюарт Армстронг вкара изравнителен гол в 89-ата минута, за да спечели на Саутхемптън преиграване срещу Уотфорд след равенство 1-1 на Vicarage Road.

СТИМУЛ НА РЕКСАМ

Рексам на Райън Рейнолдс получи допълнителен стимул да победи Блекбърн в понеделник, след като победителят от техния мач беше изтеглен срещу Нюкасъл от Висшата лига в петия кръг.