Ливърпул отбелязва дълбоко в добавеното време, за да спечели Форест и да увеличи преднината си в EPL до 4 точки
AP News | 2024-03-02 | 19:25:04

Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунез вкара огромен гол в надпреварата за титлата в английската Висша лига, като отбеляза в деветата минута на добавеното време, за да победи Нотингам Форест с 1-0 и изведе отбора си с четири точки преднина в събота.

Уругвайският нападател влезе от резервната скамейка и стрелна с глава, за да сложи край на 40-годишното чакане на Ливърпул за победа на Сити Граунд.

Имаше гневни сцени сред играчите на Форест и треньорския щаб след последния съдийски сигнал, като дори собственикът на клуба Евангелос Маринакис слезе до тъчлинията, за да изрази недоволството си. Осем минути време бяха официално добавени от рефера, което може би беше причината за оплакванията на Форест.

Вторият Сити ще се опита да възстанови разликата от Ливърпул до една точка, като победи Манчестър Юнайтед у дома в дербито в неделя. Арсенал, който е с точка по-назад на трето място, гостува на последния Шефилд Юнайтед в понеделник.

В надпреварата за квалификация за Шампионската лига, петият Тотнъм изостана, за да победи Кристъл Палас с 3-1 и намали разликата от Астън Вила до две точки. Вила посети Лутън по-късно в събота.

Капанията на Челси в обикновената лига не беше много по-добра, като отборът на Маурисио Почетино се нуждаеше от късен изравнителен гол, за да завърши наравно срещу затруднения Брентфорд с 2-2.

Имаше победи с 3-0 у дома за Нюкасъл и Фулъм срещу Уулвърхемптън и Брайтън, съответно, докато Уест Хям спечели срещу Евертън с 3-1.