Лийсън получава първия си мач с 2 гола в НХЛ, Драйсдейл слага край на головата суша при победата на Дъкс с 5-2 над Найтс
AP News | 2023-12-28 | 07:48:34

АНАХАЙМ, Калифорния (AP) — Брет Лийсън вкара два пъти за първи път в кариерата си в НХЛ, Джейми Драйсдейл вкара първия си гол от почти 21 месеца и Анахайм Дъкс използваха първи период с четири гола, за да ги изведе до победа с 5-2 над Вегас Голдън Найтс в сряда вечер.

Франк Ватрано и Трой Тери също отбеляза голове за Анахайм, който оформи вратата четири пъти в първите 12 минути. Това беше 16-ият път в историята на франчайза, когато те отбелязаха поне четири пъти през първия период и първият от 16 март 2021 г. срещу Колорадо.

Мейсън Мактавиш направи три асистенции, Кам Фаулър направи две, а Джон Гибсън спря 30 изстрела.

Алек Мартинез и Марк Стоун вкараха за Златните рицари, които изпуснаха четири поредни. Логан Томпсън направи 21 спасявания.

Лийсън откри резултата в 3:23 на първия период с пренасочване на удар на Кам Фаулър от синята линия. След това Лейсън вкара отскочил в 17:45 на секундата, за да изведе Патиците с три гола преднина.

Дрисдейл, шестият общ избор в драфта на НХЛ за 2020 г., вкара шайбата точно в десния кръг за лицево лице и откъсна бърз удар покрай Томпсън 8:23 в първия период, за да даде предимство на Дъкс с 2-0.

21-годишният защитник пропусна по-голямата част от миналия сезон поради разкъсване на устната кухина на лявото рамо и отсъства за първите 29 мача този сезон поради нараняване на горната част на тялото.

Патиците имаха 11 играчи с точка в началните 20 минути.

Нападението с четири гола включваше двойка в рамките на 40 секунди. Ватрано отбеляза един път при 11:38 за своя водещ 16-и гол за отбора за сезона, а Тери го последва с удар, който мина между краката на Томпсън при 12:18 за неговия девет.

След четвъртия гол на Мартинес гол на сезона в 7:23 на втория период, Стоун удължи поредицата си от точки до пет мача с пауърплей гол в 12:34. Стоун има два гола и седем точки през този период.

Golden Knights: домакин на Los Angeles Kings в четвъртък.

Ducks: домакин на Arizona Койоти в петък.