Лизбет Овале отбелязва още 2 гола, Мексико достига до полуфиналите на Златната купа за жени с победа с 3-2 над Парагвай
AP News | 2024-03-04 | 02:24:34

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Лизбет Овале вкарва два гола и Мексико се класира за полуфиналите на Златната купа за жени на КОНКАКАФ с победа с 3-2 над Парагвай в неделя.

Карън Луна също вкара и Естефани Барерас спаси дузпа за Мексико, което последва забележителната си победа над САЩ в понеделник, като надигра Парагвай във вълнуващо второ полувреме, включващо четири гола и много повече възможности за двата отбора.

Мексико ще се изправи срещу Бразилия на полуфиналите в Сан Диего в сряда.

Мексико допусна първите си два гола от Златната купа, но все пак остана с подкрепата на неизненадващо подкрепяща публика от 13 229 в града в САЩ, който се смята за втори дом на националните отбори на Мексико.

Овале разшири своето звездно представяне в този турнир, като отбеляза във всяко полувреме, давайки й пет гола в играта за Златната купа. Нападателят на Тигрес вкара и първия гол през първото полувреме на удивителната среща на Мексико с 2-0 над САЩ с плаващ удар над защитата.

Камила Барбоса и Ребека Фернандес отбелязаха през второто полувреме за Парагвай, който загуби от Мексико за трети път в четирите срещи на нациите.

Мексико достигна четвъртфиналите за Златната купа с три чисти мрежи в групата игра, овенчан от тази победа над мощните американци – едва втората му победа над САЩ

Въпреки че Мексико не се класира за миналогодишното Световно първенство, то все още не е губило международен мач след изложба поражение през септември 2022 г.

Мексико доминира в играта в началото и поведе в 31-та минута, когато центриращ пас от родения и израснал в Калифорния нападател Скарлет Камберос премина през защитата на Парагвай към Овале, който удари далечния долен ъгъл на мрежата.

Мексико вкара отново гол в 49-ата минута, когато ъглов удар на Овале бе отразен в горната част на наказателното поле към 26-годишната Луна, която го вкара за втория гол на първия си международен турнир с Мексико.

Нападателят на Парагвай Джесика Мартинес получи наказателен удар в 51-та минута, след като беше свалена в наказателното поле, но Барерас спря с длан и потуши последвалото действие, което накара публиката в Лос Анджелис да скандира името ѝ. Парагвай продължи да атакува, но защитникът на Мексико Ребека Бернал блокира един изстрел с тялото си и насочи друг от голлинията в продължителна битка миг по-късно.

Барбоса най-накрая извади Парагвай на таблото в 64-ата минута, реализирайки корнер на Дулсе Кинтана за първия гол, допуснат от Мексико в турнира.

Мексико си върна преднина от два гола, когато Стефани Майор форсира обрат и проби съвсем сам към вратаря Алисия Бобадиля, който спря удара на Майор, но не можа да стигне пред резултата за отскок на Ovalle.

Фернандес влезе зад задната линия на Мексико миг по-късно и направи 3-2. Но Парагвай не можа да намери изравнителен гол.