Logan Couture прави дългоочаквано завръщане, записва помощ при победата на Sharks с 5-3 над Ducks
AP News | 2024-01-21 | 08:33:05

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Капитанът на Sharks Logan Couture направи дългоочаквано завръщане след контузия с асистенция в първия си мач този сезон, когато Сан Хосе победи Анахайм Дъкс с 5-3 в събота вечерта.

Фабиан Зетерлунд отбеляза гол и асистенция, Марк-Едуард Власич, Кайл Бъроуз и Ян Рута също отбелязаха и Томас Хертл добави празен гол за акулите, които влязоха в мача, след като загубиха 15 от 16 мача.

Изоставайки с 4-2, Мейсън Мактавиш от Анахайм намали изоставането до 4-3 с удар с китка в силовата игра който победи вратаря на Шаркс Макензи Блекууд с по-малко от пет минути игра през третия период, но Сан Хосе удържа последния тласък. Блекууд направи 32 спасявания.

Мачът беше без резултат, докато отборите не комбинираха пет гола в последните пет минути на втория период. Couture захрани Власич при удара с пас от бекхенд, за да даде преднина на Шаркс с 1-0 при 15:04.

Анахайм отговори 15 секунди по-късно, като Джаксън ЛаКомб вкара първия си гол в НХЛ, след като Блекууд беше притиснат зад мрежата и обърна шайбата.

Бъроуз отбеляза, за да върне Сан Хосе напред с 2-1, завършвайки подаване на Хертл, след като Хертл открадна шайбата в офанзивната зона. Две минути по-късно Зетерлунд нанесе удар с китката на удара над рамото на Джон Гибсън. Адам Енрике вкара в последните секунди, за да направи 3-2 след две.

Рута вкара с удар в 12:15 на третия, за да даде на Акулите застрахователен гол.

Анахайм — приключвайки пътешествие от шест мача — загуби девет от 11.

Couture центрира линия с Уилям Еклунд и Александър Барабанов. Капитанът разкри преди мача в събота, че се занимава с остеит на пубиса, нараняване на бедрото/слабините. Котюр игра във всичките 82 мача през миналия сезон и поведе нападателите на Шаркс с 67 точки.

Кутюр каза, че е имало дни, в които не е можел да стане от леглото, а преди два месеца той не беше сигурен дали той някога отново би играл в НХЛ. На първата си смяна, Couture нанесе удар в дъските на Иля Любушкин. През втория период той извади дузпа за качване в офанзивната зона.

Патиците бяха без нападателя Алекс Килорн, който ще пропусне четири до шест седмици, след като отборът обяви, че ще се подложи на артроскопска операция на лявото коляно следващата седмица . Придобиването на свободен агент се присъединява към дълъг списък от ключови играчи на Анахайм, които се справят с контузии, включително Тревър Зеграс (глезен) и Павел Минтюков (рамо).