Лоперфидо постигна първи хоумрън в МЛБ, Хавиер солидно, докато Астрос победи А с 8-1, за да завърши почистването
AP News | 2024-05-17 | 04:48:33

ХЮСТЪН (AP) — Новобранецът Джоуи Лоперфидо постигна първия си хоумрън във Висшата лига, а Кристиан Хавиер направи шест нулеви ининга в четвъртък вечер, за да помогне Хюстън Астрос победи Оукланд Атлетикс с 8-1 и завърши четири мача.

Победата удължи победната серия на Хюстън до пет мача за сезона. Астрос спечелиха седем от последните си осем мача.

Яйнер Диас направи дубъл от три ръна, а Лоперфидо добави удара си от два ръна срещу Джоуи Естес (1-1) в трети ининг от шест ръна, който даде голяма преднина на Астрос рано.

Хавиер (3-1) се върна след ужасно представяне в предишното си излизане, за да допусне само две попадения с осем удара. Десничарят се отказа от седем ръна само за 1 1/3 ининга в последния си старт, след като се завърна след отсъствие от 18 игри с дискомфорт във врата.

Ейбрахам Торо удвои, а Зак Гелоф удари сингъл на RBI в седми за Оукланд, който загуби своя рекорд за сезона пети пореден път.

Естес постигна осем попадения, осем ръна и четири ходения — всички върхове в кариерата — във втория си старт този сезон и четвърти в кариерата си. Неговите борби продължиха ужасен участък за A, където те се отказаха от 86 ръна в последните си 12 мача.

Имаше два аута в третия ининг, когато Джон Сингълтън тръгна да зарежда базите. След това Диас вкара двойно в централното поле, за да изчисти основите и направи 3-0.

Джейк Майерс последва с двойно в лявото поле, за да вкара Диас и да направи 4-0. Ударът на Лоперфидо към местата в дясното поле дойде след това, за да увеличи резултата до 6-0.

Кайл Тъкър тръгна, за да започне четвърти, преди Алекс Брегман да удари два пъти в аут. Тъкър вкара при жертвен удар на Джереми Пеня, за да преследва Естес. Той беше заменен от Хоугън Харис и неговото препятствие позволи на Сингълтън да отбележи, за да напусне Хюстън с 8-0.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

LHP Кен Уолдичук претърпя реконструктивна операция на проблемния си лакът при хвърляне и ще да бъде отстранен през целия сезон.

Атлетик: Оукланд не беше обявил своя титуляр за първия от трите мача в Канзас Сити петък вечер.

Астрос: RHP Хънтър Браун (0-4, 7.79) започва за Хюстън срещу RHP Фреди Пералта (3-1, 3.63) в началото на серия от три мача с Милуоки.