Лорън Бетс дава сила на номер 2 в UCLA за победа с 95-78 над 20-ия в класирането Флорида Стейт
AP News | 2023-12-10 | 21:17:04

UNCASVILLE, Кънектикът (AP) — Лорън Бетс имаше 22 точки и 18 борби, за да помогне на номер 2 в UCLA да победи 20-ия в ранглистата Щатът Флорида 95-78 в неделя в Женската витрина в Залата на славата.

Каризма Озбърн и Анджела Дугалич добавиха по 16 точки за балансирания Бруинс (8-0), който имаше двуцифрени резултати от пет играчи. UCLA започна мача, отбелязвайки 13 от началните 15 точки и поведе с 20-5, докато Флорида Стейт направи само един от първите си 14 удара.

Бетс имаше шест бързи точки, тъй като Seminoles нямаха много отговор за фрейма от 6 фута 7 на втория център. Щатът Флорида най-накрая тръгна към края на четвъртината зад петте точки на Карла Виегас, за да изостава с 26-17 след една.

Флорида Стейт (7-3) се мотаеше, като удряше тройки и изоставаше само с 47-37, преди Бруинс да вкарат седем поредни гола, за да отидат на полувремето с 54-40. Бетс имаше 18 точки на полувремето, като отбеляза девет от 10-те си удара.

Семинолите се сринаха вътре срещу Бетс през второто полувреме и стигнаха до 64-55 в края на третата четвърт, преди Бруинс да вкарат 10 поредни гола, за да завършат мача.

Та'Ния Латсън вкара 26, за да поведе семинолите, докато Сара Беджеди добави 19.

Въпреки че двата отбора никога не са играли преди неделя, те наистина имат връзка, тъй като треньорът на UCLA Кори Клоуз е служил като треньор на Флорида Стейт асоцииран старши треньор от 2004-11 г., преди да получи работата в Бруинс.

Семинолите се стремяха да завържат най-високата си победа в историята на програмата срещу UCLA. Семинолите победиха номер 2 Дюк у дома, 80-74, на 4 февруари 2004 г. и също така победиха номер 2 Луисвил като гост, 50-49, на 21 януари 2018 г.

ДОМА ДАЛЕЧ ОТ ДОМА

Това е четвъртото пътуване на щата Флорида до Mohegan Sun през последните осем сезона. Семинолите играха с UConn два пъти (2015 и 2022) и също се изправиха срещу Мичиган (2019) в дома на Кънектикът Сън от WNBA. Треньорът на Флорида Стейт Брук Уайкоф прекара три сезона, играейки за Сън от 2003-05.