Лоран Бросоа получава 3-ти шутаут, победата на Джетс с 3-0 не позволява на Старс да спечелят Централна дивизия
AP News | 2024-04-12 | 04:48:06

ДАЛАС (AP) — Лоран Бросоа спря 24 удара за третия си шутаут, Давид Густафсон вкара на 24-ия си рожден ден и Уинипег Джетс победиха Далас Старс с 3-0 в четвъртък вечер.

Джетс спечелиха своя пети пореден мач след поредица от шест мача без победа и попречиха на Старс да спечелят титлата в Централната дивизия.

Вместо това, Уинипег избегна сезонна загуба от Далас и се изравни с Колорадо на второ място със 104 точки, пет зад Старс.

Далас има два оставащи мача, докато Джетс и Авеланш всеки имам три. Уинипег спечели тайбрека срещу Колорадо с преднина от 2-0 в сериите за сезона, влизайки в последната среща на отборите в събота в Денвър.

Николай Елерс откри резултата с гол без асистенция, негов 24-и, в края на първия мач Период. Густафсон отбеляза в средата на втория. Марк Шайфеле добави празна мрежа за своя 25-и.

Старс, втори в НХЛ по отбелязване на голове, бяха изключени за трети път този сезон и за първи път след загубата с 4-0 в Тампа Бей на 4 декември. Това беше първият път, когато Далас беше безуспешен у дома.

Далас не загуби позиции в надпреварата за Купата на президента за най-добър рекорд в НХЛ. Ню Йорк Рейнджърс загубиха от Филаделфия у дома и останаха на една точка пред Старс със 110. Рейнджърс също има два оставащи мача.

Бросойт, дубльорът на Конър Хелбюйк, направи няколко мъчителни спасявания и получи почивка през втория период, когато пренасочен удар се отби от гредата и се озова под 31-годишния калфа.

Първите две прекъсвания за сезона за Brossoit дойдоха с разлика от седмица през март. Неговият шести аут в кариерата дойде в първата му игра от 10 дни. Brossoit е 7-1 в последните си осем старта, връщайки се към 20 февруари.

Джетс: Уинипег спечели в Колорадо на 7 декември и отново победи Avs у дома девет дни по-късно.

Звезди: Сиатъл у дома в събота.