Лорън Дженсън, Ема Ронсинек водят горещо стрелящия Крейтън във втория кръг с победа с 87-73 над UNLV
AP News | 2024-03-24 | 03:24:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Лорън Дженсън вкара 25 точки, Ема Ронсиек добави 23, а Крейтън Блуджейс потъна с 15 3- точки по пътя към победа с 87-73 UNLV в първия кръг на женския NCAA турнир в събота въпреки 30 точки от Деси-Рей Йънг.

Морган Мали добави 16 точки за седмата поставена Крейтън (26- 5), които ще се изправят срещу UCLA или California Baptist University във втория кръг в понеделник вечерта. Победителят от тази игра ще премине към Albany 2 Regional.

Йънг стана вторият голмайстор от 2000 точки в историята на UNLV при жените в началото на второто полувреме.

Киара Джаксън вкара 16 за Lady Rebels (30-3), които бяха отхвърлени от първия кръг за трета поредна година.

Bluejays влязоха в мача 13-и в нация с 8.8 отбелязани тройки на мач. Това е 14-ият път в историята на турнира за жени отбор да направи поне 16 в игра през първите два кръга.

През първото полувреме 10 от 16-те гола от игра на Крейтън бяха отвъд дъгата, тъй като те водеха с 14 на полувремето.

Дженсен, водещият реализатор на Крейтън през редовния сезон със 17,1 точки на мач, беше 8 от 12 от игра, включително пет тройки. Ронсиек, старши нападател, който отбелязва средно 16,7 точки на мач, се върна на пътя, след като отбеляза само 17 точки в последните си три мача.

Крейтън имаше преднина от четири точки в края на втората четвърт, преди да вкара осем поредни точки – включително последователни тройки на Мали – за да вземе предимство от 44-32 на полувремето.

UNLV: Lady Rebels загубиха шест поредни игри в турнира NCAA и не са печелили от 1991 г., когато победиха Texas Tech в първия кръг.

Крейтън: Bluejays водят нацията при стрелба от наказателни удари с 82,5% и бяха 10 от 10 от линията.