Лорънс започва за Ягуас само дни след контузия на глезена. Браунс се очаква да стартира във Флако.
AP News | 2023-12-10 | 18:40:33

КЛИВЛАНД (AP) — Куотърбекът на Джаксънвил Джагуарс Тревър Лоурънс започва в неделя срещу Кливланд Браунс само дни след като получи високо изкълчване на десния глезен, което изглеждаше по-сериозно.

Лорънс трябваше да получи помощ да напусне терена, след като беше случайно настъпен от линейния съдия на Jaguars в понеделник вечерта в четвъртата четвърт от загубата срещу Синсинати.

Но 24-годишният играч се възстанови бързо, завръщане на тренировка в четвъртък, преди да получи разрешение да се изправи срещу Браунс (7-5) след тренировка преди мача.

Ягуарс (8-4) водят в AFC South с един мач над Хюстън (7-5) и Индианаполис (7-5), влизайки в мача.

Браунс очакват да стартират ветерана Джо Флако за втора поредна седмица след стабилното представяне на 38-годишния играч миналата седмица при загуба. Треньорът на Кливланд Кевин Стефански не посочи името на титуляря си в петък, приемайки съобщението до началото.

Флако, който беше подписан като свободен агент преди три седмици, вероятно ще бъде подкрепен от новобранеца Дориан Томпсън-Робинсън. Той беше изчистен от протокола за мозъчно сътресение по-рано тази седмица. Томпсън-Робинсън стартира три пъти, преди да се контузи срещу Денвър на 26 ноември.

Браунс стартираха четири QB този сезон само за трети път от 1950 г.

Кливланд ще бъде без топ корнербек Дензъл Уорд. Той ще пропусне третия си пореден мач заради контузия в рамото.