Лоша защита, студена стрелба спъва Селтикс при загубата на мач 2 от Кавалиърс
AP News | 2024-05-10 | 05:16:19

БОСТЪН (AP) — Селтикс отново следват обезпокоителен сценарий във втория кръг на плейофите.

Бостън започна своята серия от първи кръг срещу Маями с доминираща победа в мач 1 и го последва с слаби усилия в мач 2.

Този модел се повтори по време на 118 мача на Селтикс -94 Загуба в мач 2 от Кавалиърс в четвъртък вечер.

Почти всичко, което Бостън направи добре при победа с 25 точки в мач 1 – събаряне на тройки, защита и отскок — беше преобърнато от Кавалиърс в мач 2.

Кавс имаше предимства при стрелба за 3 точки (плюс-15 точки), точки в боя (60-34), борби (44-31) и дори точки за бърз пробив (14-8).

Повечето обезпокоително обаче беше представянето на Селтикс отвъд дъгата.

Бостън вкара 8 от 35 от линията за 3 точки (22,9%), включително 2 от 18 през второто полувреме. Кливланд завърши 13 от 28 (46,4%). Отборите сега са 103-6 този сезон, когато имат плюс-20 процентни точки предимство от 3.

„Мисля, че беше просто лош мач“, каза нападателят на Селтикс Джейлън Браун. „Очевидно не стреляхме добре топката тази вечер. Но в защита това беше неприемливо. ... Така че тази вечер не си помогнахме.“

Браун и другият му играч в All-Star Джейсън Тейтъм стреляха по 7 от 17 от полето, отбелязвайки съответно 19 и 25 точки.

Слабото стрелба за 3 точки зловещо напомняше за последния път, когато Кливланд спечели мач в Бостън в регламента – победата на Кавс в мач 7 на финалите на конференцията през 2018 г. Бостън стигна само 7 от 39 от линията за 3 точки в този мач.

„Определено смятам, че е имало моменти, в които сме преминавали през трудни участъци в защита и това е повлияло на нашето нападение“, каза треньорът на Селтикс Джо Мазула.

Колкото и лоша вечер да имаха Селтикс, те бяха много в играта в началото на второто полувреме.

Резултатът беше равен на 54-всички на полувремето. След това Кливланд започна работа през третата четвърт, като получи 16 точки от Донован Мичъл и достигна 7 от 10 от линията за 3 точки. Това помогна на Кавалиърс да победят Селтикс с 36-24 за периода.

Кливланд започна четвъртата четвърт със серия 12-5, за да увеличи преднината си до 102-83 с по-малко от девет минути игра.

Бостън хвърли кърпата с 4:58 до края на играта и изоставаше с 24.

„Очаквахме да играят по-добре и го направиха“, каза центърът на Селтикс Ал Хорфорд. „Те бяха по-добрият отбор тази вечер. Трябва да им отдадете заслуженото. Те отговориха, а ние не.“

Браун каза, че очаква филмовият преглед на играта да бъде разкриващ във вечерта, в която каза, че Кавс са били по-настоятелни навсякъде. Това почти със сигурност ще включва дълъг поглед върху това как те могат по-добре да сдържат центъра Евън Мобли.

Мобли продължи да замества центъра на Кливланд Джарет Алън, който изпусна мач 2 и пропусна пет последователни мача, тъй като продължава да се справя с натъртени ребра, които получи в кръг 1 срещу Орландо.

Мобли излезе по-агресивен от вътрешната страна в началото, като Кристапс Порзингис от Бостън остана извън линията с опънат десен прасец.

Мобли имаше 11 точки през първата четвърт. Той включваше осем от 22-те точки на Кливланд и помогна на Кавс да поведат с 30-24 във втория мач. Той завърши с 19 точки и 10 борби – третият му пореден дабъл-дабъл.

След това има Мичъл, който завърши с 29 точки и осем асистенции след 33 точки в мач 1.

Браун каза, че всички надежди за възстановяване в мач 3 в събота също трябва да започнат с по-добра работа по ограничаване него.

„Той направи няколко трудни удара тази вечер. Някои трудни оспорвани 3s, трябва да сме нагоре. Той е баскетболист. Трябва да сме малко по-бдителни към него“, каза Браун. „Просто трябва да продължим да го правим труден.“