Лоугън Алън върти скъпоценен камък в 7-ия, Пазителите продължават ранната игра с победа с 8-0 над Маринърс
AP News | 2024-04-03 | 01:03:33

СИАТЪЛ (АП) — Лоугън Алън разпръсна четири попадения в 6 2/3 ининга, Стивън Куан имаше три попадения и вкара три пъти в първите му три прилепа, а Кливланд Гардиънс продължи горещото си начало с победа с 8-0 над Сиатъл Маринърс в сряда.

Гардиънс продължиха да удрят противниковите питчъри, надигравайки титуляря на Сиатъл Джордж Кърби за най-високите в кариерата си осем спечелени ръна, въпреки че защитата му не помогна. Но Кливланд удари силно топката срещу Кърби и събра три големи ининга, за да вземе втората си поредна серия.

Алън (2-0) се отказа от инфилд сингъла на Дж.П. Кроуфорд, водещ в първия ининг, след което не позволи още един удар до сингъла на Ty France с два аута в четвъртия. Левичарят следваше игровия план за използване на лоши скорости и пробиване срещу Маринърс, което от миналия сезон продължава да бъде слабостта на Сиатъл в плочата.

Алън удари шест и изхвърли три.

Куан започна атаката за Кливланд, но много други се включиха. Хосе Рамирес удвои два пъти и удари в чифт. Рамирес се изравни за четвърто място в историята на Guardians за най-много игри с множество допълнителни удари с 99.

Джош Нейлър кара в три ръна, без изобщо да влезе в базата.

Ден след като разтърси аса на Сиатъл Луис Кастило за 10 попадения, Пазителите продължиха да бият екипа на Маринърс, въпреки че Кърби (1- 1) изобщо не му помогна защитата му. 10-те попадения, допуснати от Кърби, бяха изравнени за второто най-много в кариерата му.

Но притесненията относно защитата на Сиатъл, идващи през сезона, продължават да се потвърждават.

Вторият бейзмен Хорхе Поланко имаше първоначално отбелязана грешка, променена на попадение в първия ининг, но усилието му да спре Граундърът на Уил Бренан можеше да намали резултата у дома, ако беше поставен правилно. Ловецът Себи Завала не успя да блокира удар три в мръсотията, което доведе до бейсрънър. Франция не можа да се справи добре с дубъла на Андрес Гименес във втория ининг, който вкара рън, и шортстопът Крауфорд и Поланко се сблъскаха при земна топка в четвъртия ининг, когато изглеждаше, че Поланко е в позиция да направи играта.

Сиатъл не беше обвинен в никакви грешки, но лошата защита даде на Кливланд допълнителни аутове и Пазителите се възползваха.

Кливланд ще продължи пътуването си, отваряйки тройка -серия от мачове в Минесота с RHP Tanner Bibee (0-0, 6.75) на могилата. След почивен ден Сиатъл ще започне гостуване в Милуоки в петък с Логан Гилбърт (0-0, 1.29) на могилата срещу Пивоварите.