Лоурънс не достигна гол линията, след като Jags бяха елиминирани от плейофната надпревара при загуба с 28-20 от Titans
AP News | 2024-01-07 | 23:32:34

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Тревър Лорънс имаше всички шансове да играе с Джаксънвил Джагуарс в плейофите за втори пореден път година като шампион на AFC South.

Той се спря пред голлинията при 7:13 преди края, а също така обърна топката при дауни с 1:47 преди края, когато Тенеси Титаните елиминираха Джагуарс с 28-20 в неделя в редовния си мач -последен епизод за сезона.

Ягуарс (9-8) дойдоха, нуждаейки се от победа, за да спечелят втора поредна титла на AFC South за първите последователни корони от 1998 и 1999 г. Тяхната загуба прави Хюстън шампион в дивизията, струвайки Jaguars техният единствен път в следсезона, след като Питсбърг също спечели събота.

Джаксънвил контролираше съдбата си, като започна с 8-3 и завърши с пет от шест загуби. Лорънс, който се завърна, след като изчезна миналата седмица с изкълчено рамо, беше засечен два пъти. Ягуарите също три пъти обърнаха топката при дауни – два пъти при крайното 7:10.

Лорънс се опита да събере Ягуарс от дефицит от 15 точки с пас от 14 ярда TD към Евън Енграм в началото на четвъртата четвърт.

Титаните, с най-скъпата защита в НФЛ в техните 20, спряха Лорънс на крак, докато той се опитваше да достигне топката до голлинията при четвърти и гол от 1.

Ягуарс имаше един последен шанс, връщайки топката при оставащи 2:18 и без оставащи таймаути. Дълбокият пас на Лоурънс излезе от върховете на пръстите на Калвин Ридли, след което Лоурънс хвърли непълен при следващите две падания, като последният не беше близо до Енграм.

Победата на Тенеси прави тексасците шампион на AFC South и номер 4 в схемата, който ще бъде домакин на поставения под номер 5 Кливланд в кръга с уайлд кард. Питсбърг и Бъфало, които гостуват на Маями в последния мач от редовния сезон в неделя вечерта, и двамата се класираха за плейофите, като Джаксънвил беше елиминиран.

Сега Питсбърг се нуждае от Маями, за да победи Бъфало, за да спечели номер 6, въпреки че Стийлърс биха били седми поставени с победа на Билс. Някои фенове на Стийлърс размахваха ужасни кърпи на стадион Нисан, аплодирайки, докато Титаните помогнаха на своя отбор да стигне до плейофите.

Дерик Хенри избяга за най-високите за сезона 153 ярда и тъчдаун, помагайки на Титаните (6-11) да завършат с победа, след като бяха елиминирани от състезанието за плейофи по-рано от всеки друг момент в треньора Шестсезонен мандат на Майк Врабел.

Тази победа прекъсна три мача и им даде известна степен на отмъщение, след като Jaguars удържаха Титаните от трета поредна титла на AFC South във финала на миналия сезон.

Хенри, току що беше гласуван за четвъртия си Pro Bowl, получи огромни овации, когато беше представен последно. Той навърши 30 години в четвъртък и това е последният му мач по договор. Двукратният шампион на НФЛ по бързане направи шоу. Хенри бяга за тъчдаун от 18 ярда, за да поведе Тенеси със 7-3 рано.

Хенри прекъсна бягане от 69 ярда при първото каране на третото, създавайки пас на Танехил от 6 ярда TD към ДеАндре Хопкинс за преднина от 28-13. Танхил също започна последния си мач по договор с новобранеца Уил Левис, отстранен от контузен десен крак.

Тенеси, със само четири прихващания през целия сезон, получи две последователни удари през тази четвърт, за да поведе с 21-13 до полувремето.

Сейфът Теръл Едмъндс се хвана под топка, изпусната от Енграм за петото прихващане на титаните този сезон. Tyjae Spears завърши краткото каране с 3-yard TD run за преднина от 21-10 в края на втората.

Лорънс отстрани Зай Джоунс при следващото шофиране и ъгълът Шон Мърфи-Бънтинг взе избора.

Ягуарите ще трябва да гледат какво се объркаха, като загубиха пет от последните си шест.

Дори и с тази победа, Титаните трябва да разгледат внимателно всичко, тъй като генералният мениджър Ран Картън отива във втория си извънсезон с второто най-голямо пространство за таван на заплатите в НФЛ, след като трябваше да съкрати много ветерани, за да освободи място, след като беше нает преди по-малко от година.