Лудвиг, Ракел помагат на Пингвините да се отдръпнат от Шаркс, 6-3
AP News | 2024-03-15 | 04:02:18

ПИТСБЪРГ (AP) — Джон Лудвиг и Рикард Ракел вкараха гол в разлика от две минути в третия период и Питсбърг Пингвинс се отдръпнаха от Сан Хосе Шаркс за Победа с 6-3 в четвъртък вечер.

Лудвиг отбеляза втория си гол за сезона с удар от лявата точка в 2:38 на третия период, за да направи мача 4-3. Ракел протегна крака си, за да отклони P.O. Удар на Джоузеф през линията при 4:48, когато Питсбърг прекъсна серия от четири загуби.

Евгени Малкин, Браян Ръст, Джеф Картър Ноел Акиари също вкараха за Питсбърг, който спечели за първи път след раздаването звездното крило Джейк Гюнцел към Ураганите в крайния срок за търговия миналата седмица. Тристан Джари направи 30 спасявания за Пингвините, които бяха победени със 17-2 по време на серия от загуби.

Фабиан Зетерлунд, Марк-Едуард Власич и Клим Костин отбелязаха за Сан Хосе, който загуби за 11-и път от 12 игри. Магнус Хрона спря 25 изстрела.

Acciari откри резултата в 10:28 на първия период с първия си гол от 22 мача. Той отрази точков изстрел на бившия защитник на Шаркс Ерик Карлсон, миналогодишния носител на Норис Трофи, който беше придобит при лятна сделка със Сан Хосе.

Зетерлунд реализира рикоширана топка от горната част на гънката в 14:31 на първия период. Власич даде преднина на Акулите с 2-1 при 19:02, когато хвърли удар към мрежата от дълбочина в ъгъла, който уцели Маркус Петерсон отпред и премина зад Джари.

Картър изравни играта при 2-2, в 4:11 на секундата при подаване от Емил Бемстрьом, а Малкин изведе Пингвините напред с 3-2 в 11:34. Костин изравни резултата в последните две минути на периода.

Пингвините възнамеряваха да дадат на Яромир Ягр глави на феновете по време на мача. Но вместо това екипът ще даде на феновете ваучер, който ще им позволи да вземат артикула на по-късна дата, след като пратката, превозваща главите, е била открадната в Калифорния.

Пингвини: Домакин на Ню Йорк Рейнджърс в събота.

Акули: Продължете пътуването с пет мача в събота вечер в Кълъмбъс.