Луго записва 7 отчетливи ининга, докато Роялс победи Уайт Сокс с 2-0
AP News | 2024-04-16 | 04:16:35

ЧИКАГО (AP) — Сет Луго записа седем чисти ининга, Вини Паскуантино хоумред и Канзас Сити Роялс победи Чикаго Уайт Сокс с 2-0 на Понеделник вечер.

Луго (3-0) допусна четири попадения – всички на сингъл – в третата си поредна победа. Десничарят удари четири и изхвърли един.

Канзас Сити подобри до 5-0 срещу Чикаго още този сезон. Изненадващите Кралски клубове допуснаха най-ниските рънове от Висшата лига 48 по време на старта си 11-6, а Уайт Сокс отбелязаха 34 ръна досега – също най-ниският общ сбор в големите лиги.

Андрю Бенинтенди имаше два от четирите попадения на Чикаго в петата поредна загуба. White Sox бяха изключени за шести път по време на старта си 2-14.

Braden Shewmake беше единственият бегач от Чикаго, който напредна след първата база. Той отдели и махна втори в петата, но остана там, когато Роби Гросман излетя към предупредителната писта вдясно.

Крис Стратън изкара три аута за Канзас Сити, преди Джеймс МакАртър да заслужи третото си спасяване.

Гавин Шийтс беше ударен от кич с двама по-малко в деветата, но МакАртър удари нападателя с щипка Елой Хименес за финалният аут.

Деснякът на Уайт Сокс Ник Настрини (0-1) допусна два ръна и три попадения за пет ининга в своя дебют във Висшата лига. Той удари пет и измина две.

Настрини се оттегли от първите си 11 удара, преди Паскуантино да се включи за третото си домакинство в четвъртото, 421-футов удар надясно при 2-1 бърза топка.

Кайл Исбел записа двукратен RBI сингъл в петия за втория кръг на Канзас Сити. Членовете на Кралското семейство имаха шанс да го разбият, но Боби Уит-младши излетя към стената в центъра със заредени основи.

СТАЯ НА ТРЕНЬОРА

Роялс: C Салвадор Перес почива след той имаше ЯМР, който показа леко разтягане на слабините. Той беше заменен от Фреди Фермин. Перес напусна неделната загуба с 2-1 от Метс след сблъсък в четвъртия ининг у дома със Старлинг Марте. ... INF Майкъл Маси (напрежение в долната част на гърба) имаше почивен ден, докато продължава рехабилитационния си период с Triple-A Omaha. „Той напредва наистина добре“, каза мениджърът Мат Куатраро.

Уайт Сокс: Хименес беше активиран от 10-дневния списък с контузени. Ударът беше отстранен от разтежение на левия адуктор.

Дясната ръка Брейди Сингър и Джонатан Кенън поеха могилата във вторник вечер. Сингър (2-0, 0.98 ERA) вкара пет ининга за еднократна топка при победата на Канзас Сити с 13-3 над Хюстън в четвъртък. Кенън ще направи своя дебют във Висшата лига за Чикаго.