Луис Суарес, Лионел Меси събират Интер Маями за равенство 2-2 с Нешвил
AP News | 2024-03-08 | 06:24:34

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Луис Суарес вкара в добавеното време, а Лионел Меси също вкара след полувремето, за да помогне на Интер Маями да изравни Нешвил 2 -2 Четвъртък вечер в КОНКАКАФ Купата на шампионите.

Отборите ще се срещнат в сряда вечерта в Маями за втората част от домакинската част на осминафиналите.

Суарес изравни, като отбеляза в петата минута от добавеното време с глава след центриране на бившия съотборник в Барселона Серхио Бускетс. Меси вкара Интер Маями на таблото с първия си гол от КОНКАКАФ в 52-ата минута.

Джейкъб Шафелбург вкара в четвъртата минута, а след това отново в 47-ата минута след полувремето, за да поведе Нешвил с 2-0. Нешвил смяташе, че води с 3-1, когато Шак Мур отбеляза в 83-ата минута, но голът беше отменен поради засада.

Всички погледи бяха вперени в Меси.

След като мачът беше определен миналата седмица, цените на билетите изглеждаха готови да скочат, подобно на първото посещение на Меси в Нешвил миналия август на финала за Купата на лигата. Билетите останаха налични в четвъртък, въпреки че розовите фланелки на Меси бяха осеяни на GEODIS Park. Феновете също многократно скандираха името на осемкратния носител на Златната топка.

Меси вкара в редовното време и реализира първия удар при наказателни удари последния път, когато тези отбори играха тук. Трябваше да бъде малко по-търпелив в четвъртък вечер.

Той пропусна в 13-ата минута, опитвайки се да огъне топката точно в левия край на вратата от средата на наказателното поле с удар с левия крак, минаващ точно вляво. Меси изглежда се запита как не е вкарал. Вратарят на Нешвил Джо Уилис спря удара на Меси от десния му крак в 37-ата минута от наказателното поле.

Дузпа даде шанс на Меси точно преди полувремето в добавеното време, но ударът му от сетфер влезе в стената на Нешвил. Джулиан Гресел се опита да гони топката и стъпи с десния си крак върху топката, само за да види как Уилис потуши удара след изтичането на полувремето.

Шафелбург изведе Нешвил с 1-0 в четвъртата минута, вкарвайки над Дрейк Календър след подаване на Мур, като пъхна топката под напречната греда, преди да падне на колене, отпразнувайки ранната преднина. Шафелбург отбеляза отляво след подаване на Шон Дейвис за аванс от 2:0.

Това не продължи дълго, тъй като Меси най-накрая направи това, което всички очакваха да се случи в даден момент.

Суарес намери бившия си съотборник в Барселона Меси точно пред наказателното поле. Меси използва левия си крак, за да прокара топката между протегнатите десни пръсти на Уилис и в левия стълб в 52-ата минута, за да изведе Маями до 2-1.

Меси се уплаши малко в края на регулярния мач, когато защитникът на Нешвил Лукас Макнотън стъпи левия му прасец. Треньор провери Меси, който остана на терена.

Преди мача Нешвил обяви удължаване на договора с германския полузащитник Хани Мухтар, за да запази MVP за 2022 г. и носителя на Златната обувка в клуба до 2026 г. Нешвил също има опция за 2027 г. за двукратния играч на звездите, който е лидер на клуба за всички времена по голове, асистенции и точки.

Callendar направи добра спирка след удар на Mukhtar към гредата в 23-ата минута.