Лука Дончич и Кайри Ървинг поведоха Мавс над Клипърс 96-93, за да изравнят сериите, когато Кауай Леонард се завърна
AP News | 2024-04-24 | 07:08:19

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Лука Дончич вкара 32 точки и Далас Маверикс преодоля завърналия се на Клипърс суперзвезда Кауай Леонард, за да победи Лос Анджелис 96-93 във вторник вечерта и изравняват серията от плейофите си в първия кръг на Западната конференция по мач всеки.

Ленърд имаше 15 точки и седем борби за 35 минути в първия си мач от 31 март насам. не е играл или е имал контактни тренировки по време на този участък поради възпаление на хирургически ремонтираното му дясно коляно.

Кайри Ървинг добави 23 точки за Мавс, които водеха по-голямата част от мача два дни, след като изоставаха с 29 точки и в крайна сметка загуби със 109-97. Пи Джей Уошингтън младши добави 18 точки.

Мач 3 е в петък в Далас.

Пол Джордж и Джеймс Хардън водеха Клипърс с по 22 точки. Ивица Зубац се отчете с 13 точки и 12 борби. Отборът стреля 37% от пода и направи само 8 от 30 тройки.

Измъчвани от слаба стрелба и изоставане през голяма част от мача, Клипърс започнаха да се събират в третия. Изоставайки със седем, те превъзхождаха Mavs с 19-10 в края на участъка, за да поведат с 66-65 в четвъртия. Дончич изравни играта при 65-все, преди да бъде извикан за технически. Наказателното хвърляне на Хардън осигури тясна преднина.

Клипърс запазиха позицията си в четвъртия, повеждайки със 73-67.

Тогава Мавс отбелязаха 14 последователни точки, за да поведат с 81-73. Вашингтон вкара тройка пред резервната скамейка на Клипърс, а Дончич и Ървинг ги последваха със свои собствени удари.

Забивката на Зубак намали изоставането на Клипърс до 84-81, преди Макси Клебер и Дончич да потънат последователно 3 секунди.

Клипърс изоставаха с 93-90 в коша на Ленард 20 секунди преди края. Ървинг беше отсъден за фаул, който Мавс предизвикаха и го отмениха. Ървинг изпълни 3 от 4 наказателни удара, преди Джордж да вкара тройка при сирената.

Стартовият център на Мавс Даниел Гафърд нарани кръста си три минути след началото на мача, но се върна през втората четвърт, въпреки че беше без гол . Тим Хардауей младши изкълчи десния си глезен и не се върна.