Лука Дончич и Кайри Ървинг пренасят Мавс след Клипърс със 114-101, за да се класират за втория кръг
AP News | 2024-05-04 | 06:40:19

ДАЛАС (AP) — Лука Дончич имаше 28 точки и 13 асистенции, Кайри Ървинг отбеляза 28 от своите 30 точки през второто полувреме скок и Далас Маверикс преминаха към втория кръг на плейофите с победа със 114-101 над Лос Анджелис Клипърс в петък вечер. словенската суперзвезда не можа три години по-рано - затвори Клипърс в Далас в мач 6 от серия от първи кръг.

Петите поставени Маверикс победиха Клипърс за първи път в три опита от първия кръг през последните пет сезона и ще открият полуфиналите на Западната конференция при първия поставен, Оклахома Сити, във вторник вечер.

Пол Джордж имаше 18 точки и 11 борби за Клипърс, които спечелиха първите два пъти, когато играха без Кауай Ленърд в серията, но нямаха достатъчно точков удар в последните два, той беше отстранен отдясно възпаление на коляното.

Джеймс Хардън имаше 16 точки и 13 асистенции, но беше само 5 от 16 от игра и пропусна всичките си шест тройки, докато ЛА беше елиминиран в първия кръг за втори пореден сезон.

Ървинг, колегата на Дончич, добавен на крайния срок за размяна миналата година за вида плейофи, които Мавс се надяват, че току-що започнаха, даде най-голямата преднина на Далас с блестяща игра от четири точки, когато удари тройка като той беше блъснат от P.J. Tucker и изпълни наказателното хвърляне за преднина от 106-82.

Клипърс отговориха с серия 11-2, за да влязат в рамките на 13, но така и не застрашиха сериозно голямо завръщане в последните минути.

Мавс прекъснаха равенството 52-52 на полувремето, като надиграха Клипърс с 35- 20 през третата четвърт – същата четвърт, която подхрани победата в Game 5 в Лос Анджелис за шанс за победа – и увеличи преднината до 20 в началото на четвъртата.

Дончич, който също се е справил с болест в допълнение към възпалено коляно, започна с 0 от 7 от диапазона за 3 точки, за да падне под 25% за серията, но направи първия си опит от второто полувреме да започне скокът през третото тримесечие.

Шампионът в НБА постигна 9 от 26 от игрището и само 1 от 10 от 3, докато изпълняваше 9 от 11 на наказателни удари. Ървинг беше 10 от 13 от терена след полувремето.

Норман Пауъл вкара 20 за Клипърс, а Ивица Зубак записа 17 точки и 11 борби.

P.J. Вашингтон вкара 14 точки с няколко големи тройки за Мавс, като вкара 4 от 8 от дълбочина, а Даниел Гафърд имаше 13 точки с няколко категорични кофи надолу.

Макси Клебер от Далас не се завърна след това изкълчи дясното си рамо, когато падна силно при блокиращ фаул срещу Амир Кофи по време на удар в първата минута на втората четвърт.

Клебер, чиято стрелба за 3 точки беше тласък за Далас в серията, се върна да стреля наказателни хвърляния, правейки едно от две, преди да напусне при следващата мъртва топка.