Лука Дончич се завръща с 39 точки при победата на Маверикс със 132-122 над Уориърс
AP News | 2023-12-31 | 06:16:04

САН ФРАНЦИСКО (AP) — Лука Дончич вкара 25 от своите 39 точки през второто полувреме при завръщането си в състава и Далас Маверикс победи Голдън Стейт Уориърс със 132-122 в събота вечер.

Дончич добави 10 асистенции и осем борби, след като остана извън четвъртък вечерта в Минесота заради болка в левия си квадрицепс.

Данте Ексум. вкара 19 точки, за да помогне на Далас да се подобри до 19-14. Джош Грийн имаше 18, а Дерек Лайвли II добави 12 точки и 14 борби.

Стивън Къри поведе Голдън Стейт с 25 точки и седем асистенции. Крис Пол отбеляза рекордните за сезона 24 точки и стана 37-ият играч в историята на НБА, надхвърлил 22 000 точки в кариерата си. Уориърс загубиха три поредни загуби, за да паднат до 15-17.

Трейс Джаксън-Дейвис отбеляза рекордните 17 точки в кариерата си за Голдън Стейт. Джонатан Куминга записа 16 и 9 борби за 12-ия си пореден мач с поне 10 точки.

Далас използва серия от 13-0 в началото на втората четвърт, за да отвори преднина от 49-33. Голдън Стейт отговори с бърз удар от 12-0, за да стигне до четири.

Дончич вкара 14 точки през третата четвърт, за да помогне на Маверикс да открият преднина от 101-89.

Къри и Пол удряйте последователни тройки, за да намалите до 119-114 с оставащи 2:47.

Маверикс стреляха 55,7%, а Уориърс 45,6%.

Гардът на Далас Сет Къри отпадна поради заболяване, докато Кайри Ървинг беше аут за 12-и пореден мач с контузия на дясната пета.

Гардият на Уориърс Гари Пейтън II се завърна, след като пропусна 13 мача заради разтегнат десен прасец. той имаше две точки за девет минути.

Маверикс: в Юта в понеделник вечер.

Уориърс: домакин на Орландо във вторник вечер.