Лука Дончич вкарва 39 с трипъл-дабъл, Маверикс победи Хорнетс със 130-104 за 15-а победа в 17 мача
AP News | 2024-04-10 | 03:41:03

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Лука Дончич има 39 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Далас Маверикс продължиха с нарастването си към следсезона, побеждавайки Шарлът Хорнетс със 130-104 във вторник вечерта за тяхната 15-та победа в 17 мача.

Водещият реализатор на НБА имаше 21 точки и отбеляза пет тройки през първата четвърт когато Маверикс стигнаха до преднина от 36-14 точки. Дончич завърши 8 от 17 от зад дъгата в своя 21-ви трипъл-дабъл за сезона. Той също така постави рекорд за франчайз Маверикс за точки за сезон с 2341, надминавайки 2330 на Марк Агире през 1983-84.

Даниел Гафърд отбеляза 26 точки, а Кайри Ървинг добави 18 точки, девет асистенции и осем борби за Маверикс (49-30), които са пети в Западната конференция.

Майлс Бриджис вкара 22 точки, а Брандън Милър 21 за Хорнетс, които завършиха дълъг франчайз от осем мача у дома с 2- 6 запис.

След като Дончич доминираше през първата четвърт, Ървинг пое контрола през втората, помагайки на Далас да вземе преднина от 22 точки на полувремето.

P.J. Уошингтън, придобит в средата на сезона сделка с Хорнетс, се затрудни при завръщането си в Шарлът, като пропусна всичките седем изстрела и направи едно наказателно хвърляне.

Дончич си играеше с Хорнетс през по-голямата част от нощта, създавайки пространство за стрелба на 3s и откривайки големи гънки в защитата при удари. Най-впечатляващата му игра не беше кош, а по-скоро удар с една ръка към Гафърд за алей-уп.

Шарлът намали преднината до 11 през четвъртата четвърт, но Дончич пусна пас към Гафърд за още едно забиване, подклаждайки серия от 13-0.

Стършелите почетеха треньора Стив Клифърд преди мача с фланелка с рамка. Клифърд се оттегля след сезона, седмият му с Хорнетс в два отделни престоя.

Маверикс: в Маями в сряда вечер.

Хорнетс : Завършете с три мача като гост, започвайки в сряда вечер в Атланта.