Лука Саманич вкарва 22, помага на Джаз да се справи със загуба от 13 мача с победа със 124-121 над Рокетс
AP News | 2024-04-12 | 05:49:34

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Лука Саманич отбеляза рекордните за сезона 22 точки, за да помогне на Юта Джаз да направи 13- серия от загуби с победа със 124-121 над Хюстън Рокетс в четвъртък вечерта.

Кейонте Джордж вкара 20 точки за Джаз, който завърши 21-20 у дома този сезон. Брис Сенсабо добави 17 точки, а Тален Хортън-Тъкър имаше 16.

Фред ВанВлийт събори девет тройки и вкара рекордните за сезона 42 точки за Рокетс, които загубиха за шести път в седем мача. VanVleet беше 9 за 13 от 3 точки, като същевременно отчете седем асистенции и седем борби. Кам Уитмор добави 18 точки, като същевременно направи четири тройки. Амен Томпсън вкара 15 точки, 10 борби и две отнети топки.

С три по-малко на полувремето Джаз започна третата четвърт с четири безотговорни коша. VanVleet и Aaron Holiday комбинираха пет тройки, за да заличат дефицита. Последователните 3s на Холидей направиха 89-84 за Хюстън.

Юта контрира със серия 14-3 в края на третия и поведе с 98-92 при втория шанс на Sensabaugh, ъгъл 3.

VanVleet изравни резултата при чифт наказателни удари с 2:30 наляво, но Джазът се отдръпна завинаги. Последователни подреждания на Дариус Бийзли и Джордж доведоха до серия от 6-0, която изведе Юта до 124-118 с оставащи 54 секунди.

ВанВлийт и Джеф Грийн отбелязаха една след друга тройки, за да сключат серия от 14-4, която даде преднина на Рокетс от 38-28 през втората четвърт.

Хюстън отбеляза 62% от периметъра през първото тримесечие. VanVleet поведе, като събори шест от тези 3s и отбеляза 20 точки. Неговият последен външен кош победи сиренето през първата четвърт, за да даде на Рокетс първата им двуцифрена преднина.

Юта изтри пасива през втората четвърт след серия от 13-0. Хюстън остана без гол за три минути по време на тази част. Хортън-Тъкър увенча серията на Юта с чифт свободни хвърляния, които повишиха Джаз с 51-49.

Rockets: Посетете Portland Trail Blazers в петък.

Jazz: Посетете Los Angeles Clippers в петък.