Luukkonen спря 22 изстрела и Buffalo Sabres изиграха спойлери при победата над Washington Capitals с 4-2
AP News | 2024-04-12 | 03:57:20

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Ukko-Pekka Luukkonen спря 22 изстрела и Buffalo Sabres изиграха ролята на спойлери в плейофите с 4 -2 победа над Вашингтон Кепитълс в четвъртък вечер.

Алекс Туч, Зак Бенсън, Джак Куин и Дилън Козънс, с празна врата, отбелязаха за Сейбърс, които играха последния си домакински мач за сезона, и два дни след като удължиха рекордната си плейофна суша в НХЛ до 13-ти сезон след загуба с 3-2 от Далас.

Това отбеляза втората загуба на Вашингтон от Бъфало за девет дни след решение с 6-2 на 2 април .

Кепиталс паднаха до 1-5-2 в последните си седем и пропиляха възможността да поддържат темпото в силно оспорваната надпревара за осмото и последно място в плейофите на Източната конференция. Вашингтон, след победа с 2-1 срещу Детройт във вторник, започна деня, заемайки осмо място, с три отбора в рамките на две точки.

Конър Макмайкъл и Том Уилсън имаха голове за отбор от столицата, който не е отбелязал три или повече гола в последните си осми мачове, датиращи от победата с 4-3 в продълженията над Детройт на 26 март.

Чарли Линдгрен допусна три гола при 16 удара.

Кепиталс отново имаха проблеми със задържането на скоростта и креативността на Сейбърс, след като позволиха на Бъфало да отвори последната среща с три гола в първите 5:33 часа на третия период.

Куин почти подпечата победата, като поведе Сейбърс с 3-1 при оставащи 9:46. Нахлувайки от дясната точка, новобранецът направи креативен ход, за да заобиколи защитника Ник Дженсън и да си пробие път към процепа, откъдето нанесе удар в левия стълб.

Въпреки че Вашингтон контролираше темпото до голяма степен през първия период, Сейбърс бяха тези, които откриха резултата за вратата на Бенсън минута преди края, когато той отрази удар на Джеф Скинър от горната част на десния кръг.

Туч направи 2-0 в 12:37 на втория период, когато защитниците на Кепитълс обърнаха твърде много внимание на скоростта на Сейбърс. Защитата се подкрепи, позволявайки на Сейбърс да спечелят зоната, като Анри Джокихарджу привлече двама защитници, преди да захрани Тух, който стреля от 35 фута от високата позиция.

Макмайкъл отговори, вкарвайки 1:59 по-късно, като застана зад защитата на Сейбърс и пренасочи центриращия пас на Макс Пасиорети в мрежата от десния борд.

Уилсън вкара една минута оставаща минута и разочарованието кипи от мач, завършващ със сбиване, подчертано от битката между Томпсън и Пасиорети.

Столици: Остават три мача, започвайки с домакинството на Тампа Бей в събота.

Сейбърс: Затворете сезона с мачове във Флорида в събота и Тампа Бей в понеделник.