Люк Кенард отбеляза най-високите за сезона 25 точки, Гризлис победиха Нетс със 106-102, за да сложат край на пропуска от 5 мача
AP News | 2024-03-05 | 05:24:33

НЮ ЙОРК (AP) — Люк Кенард отбеляза най-високите за сезона 25 точки, а Мемфис Гризлис щракна пет- серия от загуби, като победи Бруклин Нетс със 106-102 в понеделник вечерта.

Джейк Ларавия добави 14 точки и 10 борби за Гризлис, които надминаха Нетс с 51-33 и натрупаха 25 точки за втори шанс за компенсират цялото нарушение, което им липсват поради контузии. Ламар Стивънс вкара 13 точки.

Мрежите спечелиха със 111-86 в Мемфис на 26 февруари, допускайки най-малкото си точки този сезон за първата си победа под временния треньор Кевин Оли. Те не бяха толкова добри в защита и бяха много по-лоши в нападение, като добавиха към проблемите си с мрачните 17-за-30 (56,7%), показващи се при наказателни удари.

Ник Клакстън имаше 21 точки за Нетс , които идваха след последователни победи над Атланта, които им позволиха да дръпнат в рамките на два мача на Хоукс за 10-то място в Източната конференция и последното място в турнира за игра. Но водещият реализатор Микал Бриджис, който имаше 38 точки при победата в събота, беше 4 за 14 в понеделник и имаше само 14 точки.

Мачът беше равен при 88, преди Стивънс да получи следващите два коша, а кош на Кенард направи 94-88. Клакстън сложи край на сушата на Бруклин, но Винс Уилямс-младши отбеляза, а Кенард отбеляза шестата си тройка за преднина от 99-90 три минути преди игра.

Кенард завърши 8 за 11 общо и 6 за 9 зад дъгата.

Мрежите играха без Кам Томас поради контузии на крака и глезена и Бен Симънс, който беше извън терените поради прищипан нерв в долната част на гърба, същата контузия, която го извади от игра за 35 мача по-рано този сезон.

Това е нищо в сравнение с неволите на Гризлис с контузии, като Мемфис пропусна такива като Джа Морант, Джарън Джаксън младши, Дезмънд Бейн и Маркъс Смарт в понеделник.

Но те водеха с 53-52 на полувремето и увеличи това до 71-63 при тройка на Кенард по средата на третата. Бруклин използва серия от 9-0, за да превърне дефицита от седем точки в предимство от 77-75, но Мемфис спечели последните пет точки от периода, за да поведе с 80-77 към четвъртото място.

Grizzlies: Посетете Филаделфия в сряда.

Nets: Домакин на Филаделфия във вторник.