Мачът на Уест Бромич и Уулвс беше спрян поради явни проблеми с публиката
AP News | 2024-01-28 | 16:16:33

УЕСТ БРОМУИЧ, Англия (AP) — Мачът от четвъртия кръг на ФА Къп между Уест Бромич и Уулвс бе прекъснат в неделя след очевидни проблеми с публиката.

Мачът на Hawthorns беше прекратен в 82-ата минута, когато Wolves водеха с 2-0.

Клубовете от Уест Мидландс имат дългогодишно съперничество и това беше първият път, когато те играха помежду си от 2021 г.

Играта беше спряна, след като на трибуните избухна проблем с рефера Томас Брамал, който извади двата отбора от терена, за да изчакат безредиците да утихнат.

Спирането дойде малко след като Матеус Куня отбеляза, за да даде преднина на Уулвс с 2-0 в 78-ата минута.

Полицията и охраната се втурнаха към ъгъла на терена, за който се предполагаше, че задържа фенове на домакините, докато безпокойството се разви.

Можеше да се види опашка от стюарди да се събират пред ъгъла на терена, докато феновете чакаха играта да започне отново.

Също така бяха хвърлени сигнални ракети в зоната за гости, след като Уулвс откриха резултата през първото полувреме и изглеждаше, че към Томи Дойл от Уулвс бяха хвърлени предмети, докато се готвеше да изпълни корнер.