Мачът на звездите на НБА отново показва тонове точки, липса на защита въпреки призивите за по-добра конкуренция
AP News | 2024-02-19 | 04:56:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Първото полувреме на Мача на звездите беше рекордно и не точно по- конкурентно ниво на игра, което НБА търсеше.

Източната конференция водеше пред Западната конференция със 104-89 на полувремето в неделя вечерта – с най-много отбелязани 193 точки в полувреме на Мач на звездите. Предишният рекорд беше поставен миналата година, когато бяха отбелязани 191 точки преди полувремето.

Изтокът изравни рекорда за точки във всяко полувреме; Западът също имаше 104 през втората половина на мача през 2016 г. в Торонто, който спечели със 196-173.

Незадължителен тон на защита беше зададен много рано. Тайрис Халибъртън от Индиана отбеляза пет тройки в интервал от 1:32 през първата четвърт, помагайки на Изтока да поведе с 53-47 след първите 12 минути.

Комисарят на НБА Адам Силвър и други ръководители на лигата търсеха по-конкурентоспособен Мач на звездите, след като мачът от миналия сезон 184-175 беше широко критикуван - и телевизионните рейтинги паднаха.

Дори членът на Залата на славата Лари Бърд, почетен в неделя на NBA Legends Brunch, каза, че се надява посланието от лигата да отекне и играчите да приемат Мача на звездите малко по-сериозно.

„Знам какво представлява тази лига и аз съм много горд с това,” каза Бърд. „Гордея се с днешните играчи. Харесвам играта, която играят. ... Мисля, че е много важно, когато имате най-добрите играчи в света заедно, трябва да се състезавате и трябва да играете силно и трябва да покажете на феновете колко добри са всъщност.“

Имаше атмосфера на голяма игра, тип финали — но очевидно нищо близко до усещане за плейоф. Лука Дончич стреля от 70 фута в края на първото полувреме, Донован Мичъл хвърли 50-футов пас отзад, Бам Адебайо вкара топка от задната част на Никола Йокич, преди да дриблира в корта и да направи 3, а Девин Букър премина през предишния мач с шапка на заден ход.