Мадрид получава 3 благоприятни решения на VAR, за да спаси победата с 3-2 над последния Алмерия в испанското първенство
AP News | 2024-01-21 | 20:40:35

МАДРИД (АП) — Реал Мадрид се нуждаеше от помощ от VAR — много помощ — за да избегне неудобен провал на у дома срещу последния Алмерия в испанското първенство в неделя.

Мадрид получи три положителни видео ревюта през второто полувреме, след което вкара победен гол девет минути след добавеното време, за да спечели с 3-2 над Алмерия , единственият отбор, който все още не е печелил в лигата този сезон.

Драматичната късна победа доближи Мадрид с две точки пред Жирона, който по-късно в неделя е домакин на застрашената от изпадане Севиля.

Барселона може да се върне на трето място, когато гостува на Реал Бетис по-късно в неделя.

Дани Карвахал вкара победния гол за Мадрид отблизо след центриране в наказателното поле, взривявайки публиката на стадион Сантяго Бернабеу и изпращайки играчите на Алмерия в отчаяние.

Голът дойде след три отделни решения на VAR, които позволиха на Мадрид да остане в играта, след като изоставаха с 2-0 през първото полувреме. Мадрид получи наказателен удар, който направи 2-1, видя отменен гол на Алмерия, който би довел до 3-1, и изравни 2-2, след като голът първоначално беше отменен от съдията.

„Изиграхме добър мач, но някой реши, че не можем да спечелим тук“, заяви защитникът на Алмерия Марк Пубил.

Треньорът на Алмерия Гайска Гаритано беше изгонен в последните минути за оплакване и каза това не му се случваше за първи път на Бернабеу.

„Какво мога да кажа... Нямам думи, за да обобщя какво се случи тук“, каза той.

Мадрид допусна загуба от Атлетико Мадрид в продълженията на осминафиналите на Купата на Краля в четвъртък.

Това беше петият пореден мач, в който Мадрид допуска поне гол. Противниците отбелязаха 10 гола срещу Мадрид в последните четири мача на отбора във всички състезания.

Алмерия взе изненадващ аванс от два гола на полувремето, след като Ларги Рамазани отбеляза от наказателното поле в първата минута и Едгар Гонсалес намери резултата горен ъгъл с удар от далечна дистанция в 43-та. И двата гола дойдоха след грешки на защитника на Мадрид Начо Фернандес.

Мадрид нямаше опити за гол през първото полувреме и треньорът Карло Анчелоти направи три смени на полувремето, като замени Начо с Брахим Диас, Ферланд Менди с Фран Гарсия и Родриго с Хоселу.

Мадрид се подобри, а Белингам приближи Мадрид, като реализира наказателен удар в 57-ата след VAR и съдията установи, че има игра с ръка от защитник на Алмерия. Белингам хладнокръвно хвърли удара си от точката в средата на мрежата за своя 14-ти гол в лигата през първия му сезон с Мадрид.

Алмерия си помисли, че си е върнал преднината от два гола, когато Серхио Арибас вкара в 61-ата -минутно откъсване, но видео преглед каза, че има фаул от играча на Алмерия Дион Лопи срещу Белингам при натрупването.

В 67-ата Винисиус Жуниор имаше гол, който беше отменен от съдията заради игра с ръка, но VAR отново уведоми съдията и той каза, че бразилският нападател е използвал рамото си, за да отбележи.

Посетителите ще се надяват на повече подробности, когато VAR аудиозаписите бъдат пуснати след мача.

Алмерия, без победа в 21 мача, удържа второто място Жирона до равенство 0-0 у дома в предишния си мач. Саудитският клуб също игра добре при загубата с 3-2 от Барселона и при загубата с 2-1 от Атлетико Мадрид.

ОСАСУНА ПОБЕДИ

Осасуна пропиля два гола първо полувреме водеха, но спечелиха победа с 3-2 над Хетафе с победа от Хесус Аресо в 80-та.

Осасуна се премести на 11-то, на една точка зад 10-ото Хетафе, което не е печелило в лига от декември.