Mahomes, Kelce се насочват към Super Bowl, след като Chiefs затвориха Ravens 17-10
AP News | 2024-01-28 | 01:29:03

БАЛТИМОР (AP) — Патрик Mahomes и Travis Kelce бяха в най-добрия си вид през първото полувреме, а защитата на Канзас Сити представи нов шедьовър срещу Ламар Джаксън и Балтимор, помагайки на Chiefs да стигнат до Super Bowl за четвърти път от пет години с победа със 17-10 в мача за шампионата на AFC в неделя.

Kelce хвана 11 подавания за 116 ярда и тъчдаун , а сега големият въпрос на Super Bowl следващия месец в Лас Вегас е дали приятелката му Тейлър Суифт ще успее да стигне до там по средата на турнето си. Поп звездата отново беше на разположение в неделя, а 34-годишният Kelce беше в най-добрия си вид.

Канзас Сити (14-6) ще се изправи срещу Сан Франциско или Детройт на 11 февруари, а победата ще направи Chiefs първият отбор, спечелил всичко в последователни сезони след New England Patriots преди 19 години.

Присъствието на Суифт превърна Чийфс в още по-бляскав отбор, отколкото бяха, но това беше по-скоро представяне на сини якички на терена този сезон. Освен Kelce, Mahomes не е имал приемащите плеймейкъри, на които се е радвал в миналото.

Вместо това защитата беше голяма част от това защо Канзас Сити спечели AFC West и в крайна сметка надделя в два поредни плейофни мача срещу Бъфало и Балтимор, за да спечели конференцията.

The Chiefs водеха със 17-7 на полувремето, а голът от 43 ярда на Джъстин Тъкър с 2:34 до края на играта беше единственият гол за второто полувреме.