Макдейвид блести в мач 600 с гол и асистенция, Ойлърс победи Кингс с 3-2 при дузпи
AP News | 2023-12-31 | 08:16:32

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Конър Макдейвид отбеляза гол и асистенция, Дерек Райън вкара в четвъртия рунд на дузпи и Едмънтън Ойлърс победиха Лос Анджелис Кингс с 3-2 в събота вечерта.

Леон Драйзайтъл също вкара, Стюарт Скинър направи 26 спасявания и Ойлърс спечелиха четвъртата си поредна победа.

Ейдриън Кемпе отбеляза гол и асистенция, Кевин Фиала отбеляза, а Кам Талбот направи 24 спасявания, докато Кралете загубиха втория си пореден мач.

Върховата скорост на Кемпе е включена в головете на двамата крале през първия период. Неговото светкавично навлизане в офанзивната зона окупира двама защитници и остави Фиала сам за еднократен удар, за да открие резултата при 5:16 оставащи.

След това Кемп се нахвърли при откъсване, преди да нанесе китката си встрани от десния стълб и в десния кръг за предимство от 2-0 при оставащо 1:11. Това беше неговият 10-ти многоточков мач, давайки на Кемпе три гола и три асистенции по време на серия от четири точки.

Макдейвид даде тласък на завръщането на Ойлърс във втория, като стреля с нисък ъгъл от шлема на Талбът за мощен гол 5:35 след началото на периода и захранва Драйситл в слота по време на игра 4-на-4 с 4 Остават :31 за изравняване.

Макдейвид изигра своя 600-ти мач в кариерата и има 315 гола и 581 асистенции. Той наруши равенството с Питър Стастни за четвърти най-много асистенции в 600 мача.

Ойлърс: Посетете Анахайм Дъкс в неделя вечер.

Кралете: Домакин на Торонто Мейпъл Лийфс във вторник вечер.