Макензи Форбс отбелязва 26 точки, номер 5 в USC побеждава номер 2 Станфорд със 74-61, за да спечели титлата на турнира Pac-12
AP News | 2024-03-10 | 01:25:34

ЛАС ВЕГАС (AP) — Макензи Форбс отбеляза 26 точки и номер 5 Южна Калифорния победи номер 5 2 Станфорд 74-61 в неделя, за да спечели шампионата на турнира Pac-12 и да спечели автоматичната оферта на конференцията за турнира NCAA.

Троянците (26-5) играха в мача за шампионата за първи път от 2014 г., когато победиха и Станфорд. Това беше единствената им друга турнирна титла.

Форбс, която влезе със средно 13,1 точки на игра, постигна успех, независимо дали атакуваше ръба, удряше скокове от средна дистанция или стреляше с тройки. Старшият завърши 11 от 21 от пода, включително 4 от 8 от диапазона за 3 точки, и беше обявен за най-забележителния играч на турнира.

Рая Маршал имаше 18 борби и 10 точки за троянците, докато Кайла Падила вкара 13 точки.

Сензацията на първокурсника в USC JuJu Watkins имаше разочароващ мач, завършвайки с девет точки при стрелба 2 от 15. Това беше първият път, когато тя не отбеляза двуцифрен резултат.

Камерън Бринк поведе Кардинал (28-5) с 19 точки, докато Кики Ириафен добави 18.

Докато Уоткинс се бореше през първото полувреме – получи само две точки при наказателни удари, като пропусна и петте опити за изстрел и извършване на три проигравания — Форбс ръководеше атаката. Тя вкара 14 точки при стрелба 6 от 10, докато изигра цялото първо полувреме.

Уоткинс отбеляза първия си гол от игра в средата на третата четвърт, давайки на троянците преднина от 13 точки.

USC започна мача със срив от 13-6, подпален от последователни 3s от Падила, и поведе с 22-17 след първата четвърт. Играейки агресивно в затварянето на лентите за преминаване, за да наруши потока на Станфорд, троянците се възползваха от пет оборота, като ги превърнаха в 12 точки.

STAT PACK

USC: След средно само 3,7 оборота на мач през първите си 23 състезания, Уоткинс има средно 5,8 на мач през последните си седем – включително 6,3 в турнира.

Станфорд: След като се класира на първо място в нацията по отскок (14,0), Кардиналът беше аутрибоунд 48-28, включително 18-6 на нападателното стъкло.