Маккейн продължава с гореща стрелба с 24 точки, номер 16 Дюк побеждава Куинс със 106-69
AP News | 2023-12-30 | 23:48:34

ДЪРАМ, Северна Каролина (AP) — Джаред Маккейн отбеляза най-високите за сезона 24 точки, а номер 16 Дюк победи Куинс със 106-69 на Събота.

Кайл Филиповски добави 19 точки с пет блокирани удара в кариерата си за Дюк (9-3), който спечели четири поредни мача. Първокурсникът Маккейн отбеляза 20 или повече точки в три от тези мачове.

Кейлъб Фостър имаше 13 точки, а Марк Мичъл добави 10 точки и осем борби за Сините дяволи.

Дейтън Олбъри вкара 23 точки за Куинс (6-9), който загуби от национално класиран отбор от Конференцията на Атлантическото крайбрежие като гост за втори пореден мач след загубата с 30 точки миналата седмица в Клемсън. Джаксън Полард имаше 10 точки.

Гардът на Сините дяволи Тайрис Проктър игра за първи път от четири седмици, след като получи контузия в глезена, влизайки от пейката през първото полувреме. Неговата тройка през второто полувреме доведе Дюк до аванс от 67-44 и той завърши с девет точки и четири асистенции.

Дюк записа най-високите за сезона 11 блокирани удара.

Маккейн имаше 17 точки през първото полувреме, докато Сините дяволи водеха с 46-33 на полувремето в най-резултатната си първа половина от сезона.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Куинс: Кралиците бяха стабилни през първото полувреме, след като изпаднаха в двуцифрена дупка, но не можаха да нанижат достатъчно добри притежания и завършиха с 19 проигравания.

Дюк: Сините дяволи бяха твърде добри за Куинс и това предостави идеална възможност на Проктър да си върне игровата форма. Дюк стреля 58% от игра за най-добрата си оценка от 64,4% в първия мач срещу Дартмут.

Куинс: Гостува на Кенесо Стейт следващата събота.

Дюк: Домакин на Сиракуза във вторник вечер.