Маккинън отбелязва 4 гола, Рантанен получава 2, Лавина рали, за да победи Сенаторс с 6-4
AP News | 2023-12-22 | 07:25:20

ДЕНВЪР (AP) — Нейтън Маккинън вкара четири гола, за да удължи най-добрата си поредица от точки в кариерата си до 17 мача, Мико Рантанен отбеляза два пъти, и Колорадо Авеланш се събра за победа с 6-4 над Отава Сенаторс в четвъртък вечер.

Маккинън вкара на празна врата в последните моменти за първия мач с четири гола в историята на отбора Авеланш. Кейл Макар направи две асистенции при завръщането си от контузия в долната част на тялото, която го извади от игра за три мача. Avs убиха трима силови играчи на Отава в последните осем минути с помощта на Александър Георгиев, който завърши с 41 спасявания.

Джейкъб Бърнард-Докър, Ридли Грейг, Дрейк Батерсън и Джош Норис отбелязаха за Отава, който загуби шестия си пореден път. Двете последни загуби бяха под ръководството на временния треньор Жак Мартен, който замени уволнения D.J. Смит в понеделник.

Мартин, който беше треньор на Сенаторите от 1996 до 2004 г., първоначално се присъедини към отбора на 6 декември като старши съветник на Смит.

Изоставайки с 4-3, Колорадо изравни резултата при третия гол на Маккинън, резултат от силовата игра при 6:16 от третия. Мартин подаде предизвикателство, твърдейки, че Avalanche са били в засада на играта, но беше неуспешно и Avs получиха още една пауър игра за забавяне на играта, по време на която Рантанен вкара след включване.

Сенаторите поведоха с 3-2 след гол на Бърнард-Докър в 1:32 на втория период. Той отправи удар от точката, който се отклони в последния момент от стика на Макар и в мрежата.

Батерсън отиде на горния рафт в 14:47 на секундата, за да победи Георгиев, извеждайки Сенаторите с две преднина преди това Рантанен вкара гол от китката, за да привлече Avalanche в рамките на гол в третия период.

Отава вкара два пъти в рамките на 15 секунди на началния период, първият от гол на Норис и вторият при рикошетен удар на Григ за преднина от 2-1.

Вторият гол на Маккинън, при 18:28 от първия, беше 300-ият в кариерата му и изравни резултата. Той беше позициониран в процепа, когато стрелна към мрежата покрай вратаря Йоонас Корписало, който имаше 33 спасявания.

Маккинън откри резултата с гол от пауърплей в 2:43 на първия, с шамар от центъра на левия кръг.

Сенатори: Върнете се у дома, за да приемете Питсбърг Пингуинс в събота вечер.

Avalanche: Дайте домакин на Финикс Койотс в събота вечер.