Маккинън, Тренин помогнаха на Avalanche да победят Predators със 7-4, за да се класират за плейофите
AP News | 2024-03-31 | 03:24:33

ДЕНВЪР (AP) —

Нейтън Маккинън имаше два гола и две асистенции, Яков Тренин получи зелена светлина гол срещу бившия си отбор и Колорадо Аваланш се събра, за да победи предразположения към дузпи Нешвил Предаторс със 7-4 в събота вечер, за да спечели място в плейофите.

Кейл Макар имаше гол и две асистенции, Джонатан Друен добави гол и асистенция, а Кейси Мителщат и Артури Лехконен също отбелязаха, за да помогнат на Колорадо да спечели след две поредни загуби.

Александър Георгиев допусна четири гола при 13 удара, преди да бъде изтеглен по-малко от минута във втората част. Юстъс Анунен влезе в игра и спря всичките 17 удара, с които се изправи до края на пътя, за да спечели победата.

Коул Смит, Марк Янковски, Данте Фабро и Густав Никвист отбелязаха голове за Нешвил, който загуби за секунда време, откакто видя рекордната си поредица от 18 точки за франчайз, прекъсната при загубата с 8-4 от Аризона в четвъртък. Кевин Ланкинен завърши с 35 спасявания.

Три от головете на Колорадо дойдоха в пауърплея, когато Avalanche победиха Хищниците за първи път в три срещи този сезон, като същевременно достигнаха крайъгълен камък от 100 точки за трети пореден сезон, първи във франчайз.

Хищниците увеличиха преднината си до 4-2 по-малко от минута след началото на втория период, когато Найквист победи Георгиев с удар с ръка в края на почивката 2-на-1. Разочарованият Георгиев беше наказан за неспортсменско поведение след играта и заменен от Анунен.

Колорадо вкара следващите три гола, за да излезе напред. Вълнението започна с гол на Lehkonen в 5:43 след голяма дузпа и неправилно поведение на Райън Макдонах, който удари рамото си в лицето на Рос Колтън от Колорадо, който се пързаляше от леда замаян и от болка. Той се завърна на леда късно през третия период.

Макар вкара гол извън гредата при 1:35 до края на втория, за да изравни резултата до 4-всичко и малко повече от минута по-късно, Тренин — придобит като част от сделка на 7 март с Нешвил — даде първата преднина на Avalanche в мача, когато вдигна разхлабена шайба между кръговете и нанесе удар покрай Ланкинен.

Маккинън, чиято серия от точки от 35 мача у дома беше прекъсната при загубата от Ню Йорк Рейнджърс при дузпи в четвъртък, даде преднина от два гола на Avalanche в 3:38 на третия и добави празна врата за своите 47-и на сезона с оставащи 3:50.

Отборите комбинираха пет гола в първия период, като Хищниците отбелязаха два гола в рамките на 41 секунди при резултати на Янковски и Фабро, за да излязат напред с 3-1 при оставащи 6:17 до периода. Avs дръпнаха в рамките на едно при гол на Mittelstadt с пауърплей с 3:49 до края, когато той мушна шайбата в мрежата под ръкавицата на Lankinen.

Predators: Домакин Бостън във вторник вечер.

Avalanche: В Columbus в понеделник вечер.