Маккинън удължи серия от точки у дома до 30 мача с 2 гола и 2 асистенции, Avs победи Блекхоукс с 5-0
AP News | 2024-03-05 | 06:56:18

ДЕНВЪР (AP) — Нейтън Маккинън удължи серия от точки у дома до 30 мача с два гола и две асистенции, и Колорадо Авеланш победи Чикаго Блекхоукс с 5-0 в понеделник вечерта.

Джонатан Друен, Кейл Макар и Зак Парис също вкараха за Авеланш, който се подобри до най-доброто 24-6-0 в лигата у дома този сезон. Юстъс Анунен спря 37 изстрела.

Поредицата от точки на Макинън у дома е втората най-дълга за започване на сезон в историята на НХЛ, като изостава само от серията от 40 мача на Уейн Грецки през 1988-89 г. Голямата вечер на MacKinnon също беше неговият 33-ти многоточков мач за сезона.

Чикаго беше победен от Annunen за втори път за по-малко от седмица. Това беше 22-ата поредна загуба на Блекхоукс в гостуване (0-21-1). Последната им победа далеч от дома беше на 9 ноември в Тампа срещу Светкавицата.

Петър Мразек, под постоянна принуда, направи 32 спасявания.

Лавината стигна до 3-1 срещу Блекхоукс този сезон, надминавайки ги с разлика от 16-3.

Маккинън започна бързо вкарването през първия период и добави 39-ия си гол в третия при силна игра. Той наближава своя трети сезон в кариерата с 40 гола, който би бил четвъртият най-голям в историята на франчайза. Маккинън изостава от Мишел Гуле (седем), Джо Сакич (пет) и Питър Стастни (пет).

Друен отбеляза първия си гол от 13 януари късно в първия мач, за да направи 2-0. Макар също спря суша с първия си гол от 6 февруари. Макар също имаше асистенция, която му даде 233 за кариерата му и изпревари Тайсън Бари за най-много асистенции на защитник в историята на франчайза.

Колорадо беше без защитника Джош Менсън (долната част на тялото) и нападателя Валери Ничушкин, който може да се завърне в състава скоро след като наскоро влезе във фазата на последващи грижи от програмата за подпомагане на играчите на НХЛ/НХЛПА. В понеделник той навърши 29 години.

Защитникът на Avalanche Кейлъб Джоунс получи правото да се хвали с по-големия си брат и защитник на Чикаго Сет Джоунс, като спечели асистенция, за да спечели победата. Братята и сестрите играха заедно с Блекхоукс, но понеделник отбеляза първия момент, в който те споделиха леда като съперници в състезание от НХЛ.

Те също имаха семейство на трибуните, включително баща им Попай, който е помощник-треньор на Денвър Нъгетс.

Братята остават трениращи приятели в извън сезона, когато тренировките могат да се превърнат в „супер състезателни“, каза Сет Джоунс след сутрешното пързаляне.

„Но това само ни прави по-добри“, той каза.

Същото е и с техните баскетболни игри един на един.

„Няма безплатни слагания“, каза Джоунс. „Получавате силен фаул там и това също става доста разгорещено.“

Blackhawks: В Аризона във вторник.

Avalanche: Домакин на Детройт в сряда.