Макколъм, Уилямсън помогнаха на Пеликанс да победят Сънс със 113-105, оставяйки отборите равни за 6-ти
AP News | 2024-04-08 | 02:48:34

ФИНИКС (AP) — Си Джей Макколъм отбеляза 31 точки, Зион Уилямсън имаше 29, а Ню Орлиънс Пеликанс победи Финикс Сънс със 113-105 на Неделя, оставяйки отборите равенство за шестото и последно гарантирано място в плейофите на Западната конференция.

И двата отбора са 46-32 с четири оставащи мача, два мача зад Далас, който е на пето място. Слънцата притежават тайбрека, след като спечелиха серията за сезона с 2-1.

Уилямсън, който остана извън петък вечерта при загуба от Сан Антонио поради контузия на пръста, също имаше 10 борби и седем асистенции като Pelicans прекъснаха поредица от четири загуби и се придвижиха до 25-14 на пътя. Следващите им три мача също са далеч от дома, преди да завършат у дома следващата неделя срещу Лос Анджелис Лейкърс.

Девин Букър вкара 25 точки за Финикс, но беше 0 за 6 от 3 точки. В предишните си три мача срещу Пеликанс той отбеляза 50 или повече точки, включително мач с 52 точки в понеделник вечер в Ню Орлиънс.

Брадли Бийл поведе Финикс с 33 точки, правейки 7 от 8 тройки — останалите Слънца взеха заедно седем. Кевин Дюрант вкара 23 точки, а Грейсън Алън завърши с 11. Юсуф Нуркич записа 10 борби.

Слънцата видяха края на поредицата от три победи. Те са 7-3 в последните си 10 мача.

Ню Орлиънс започна бавно, като пропусна първите си седем опита за 3 точки. Но Макколъм направи пет, а Алварадо четири преди края на първото полувреме, а Пеликанс бяха 11 от 24 зад дъгата на паузата. Те завършиха 16 от 39.

Пеликанс отново играха без Брандън Инграм, аутиран от 21 март с контузия на лявото коляно.

Уилт Чембърлейн е единственият друг играч с над 50 точки срещу същия противник три поредни мача, правейки го през 1961-62 г. за тогавашните Филаделфия Уориърс срещу Ню Йорк Никс.

Само два фаула бяха отсъдени през първата четвърт, и двата срещу Пеликанс. Юсуф Нуркич направи първия фаул на Сънс в мача при 7:45 до края на втората четвърт.

При оставащ 1:13 до края на третата четвърт Букър и Даниелс си размениха блъскания, след като Букър беше отсъден за нарушение в нападение. След преглед. Всеки играч получи технически фал.