Макколъм вкарва 30 точки, докато Пеликанс добавя към домакинските проблеми на Хийт с победа със 111-88
AP News | 2024-03-23 | 04:24:19

МАЯМИ (АП) — Си Джей Макколъм отбеляза 30 точки, Хосе Алварадо добави 17 и Ню Орлиънс Пеликанс нямаше проблеми при победа със 111-88 над Маями Хийт в петък вечер.

Това беше петият мач с 30 точки за Макколъм за сезона и вторият му през последната седмица. Трей Мърфи III вкара 14 точки, а Наджи Маршал имаше 13 за Ню Орлиънс, който спечели само четири точки за 25 минути от Зион Уилямсън и въпреки това се превъртя.

Джими Бътлър вкара 17 точки за Хийт, който загуби четири мача зад Орландо в надпреварата за Югоизточната дивизия и пропусна потенциална възможност да излезе от обхвата на турнира за игра. Тери Розиър вкара 13, а Бам Адебайо завърши с 12 точки и 10 борби за Маями — което беше 13 за 47 от 3 точки.

Пеликанс бяха без Брандън Инграм, който ще отсъства поне две седмици с натъртване на кост в лявото коляно. Той беше наранен при загубата от Орландо в четвъртък, но Пеликанс казват, че ще бъде преоценен в началото на следващия месец - което би означавало преди края на редовния сезон.

„Ще ни липсва, 20 точки на мач, той води нашия отбор по асистенции, така че определено ще ни липсва“, каза треньорът на Пеликанс Уили Грийн. „Но ние сме благодарни, че не беше повече от това, което беше. ... Ще ни липсва. Следващите просто трябва да се активизират.”

Маями отново беше без Тайлър Херо (крак), Дънкан Робинсън (гръб) и Кевин Лав (пета). И когато Heat не може да отбележи, те не могат да спечелят - сега те са 2-15, когато вкарат 100 точки или по-малко, в сравнение с 36-17, когато вкарат поне 101.

Хийт загубиха 10 от последните си 17 домакински мача. Отбор, който влезе в петък с деветия най-добър резултат на пътя този сезон от 21-16, сега е само 17-16 у дома, 19-ият най-добър резултат в лигата, когато мачът приключи.

„Ние просто не са били достатъчно добри. Всички знаем това. Наясно сме с това, каза треньорът на Хийт Ерик Споелстра.

Това беше първата среща между отборите от 23 февруари, когато отборите се скараха и четирима играчи – Бътлър и Томас Брайънт за Хийт; Алварадо и Маршал за Пеликанс бяха изхвърлени от това, което се превърна в победа на Маями със 106-95. След това Бътлър каза: „Ще ги победим и следващия път.“

Пеликаните очевидно са се сетили. Грийн прогнозира преди мача, че отборът му ще изпита някои допълнителни емоции предвид случилото се преди месец срещу Хийт.

„За нас е просто“, каза Грийн. „Излезте, изпълнете плана за игра, играйте в нашия стил, играйте според нашите стандарти.“

Бътлър откри второто полувреме с игра от три точки, която вкара Маями в рамките на една, а Пеликанс веднага отговориха с пробег 11-0, за да запази контрола. Ню Орлиънс падна с 18-7 рано и след това се установи в бразда, изоставайки само веднъж през последните 36 минути – и това беше само 22-секунден престой в началото на втората четвърт.