Маккулар отбелязва най-добрите в кариерата си 34 точки, номер 2 Канзас отдръпва късно за победата със 75-60 над Йейл
AP News | 2023-12-23 | 05:08:19

ЛОРЪНС, Кан. (АП) — Кевин Маккълар младши отбеляза рекордните в кариерата си 34 точки, поемайки по време на второто полувреме, което даде преднина на Канзас и номер 2 Jayhawks в крайна сметка се оттеглиха от Йейл за победа със 75-60 в петък вечерта.

Никълъс Тимбърлейк влезе от резервната скамейка и отбеляза три 3- точки и отбелязаха 13 за Jayhawks (11-1), които изоставаха с цели 11 през първото полувреме и с точка на почивката, преди да направят финала да изглежда много по-удобен, отколкото беше през цялата вечер.

Yale (7-6) затвори големия човек на Канзас Хънтър Дикинсън, попречи на Jayhawks да навлязат в преход и се задържа на чашата. Освен това получи по 13 точки от гардовете Август Махони и Без Мбенг, които държаха булдогите в играта.

Канзас имаше проблеми с мачове от тип трап този сезон, препъвайки се покрай Източен Илинойс между Maui Invitational и двубой с UConn, и се бореше да преодолее бавния старт срещу Канзас Сити, преди да се изправи срещу съперника Мисури.

Това беше случаят отново в последния мач на Jayhawks преди осемдневната празнична почивка.

Те пропуснаха лесни удари в боята, направиха слаби удари от периметъра и позволиха на Йейл да спечели известна увереност, когато Махоуни и Джон Пулакидас започнаха да събарят 3 точки. По времето, когато Дани Улф събори собствена тройка и треньорът на Канзас Бил Селф обяви таймаут, Булдогс бяха натрупали преднина от 25-14 в последните минути на първото полувреме.

Джейхоукс се успокоиха малко, отбелязвайки последните седем точки на полувремето, но все още изоставаха с 33-32 на почивката.

След това те засилиха защитата през втората част.

Принуждавайки Bulldogs да извършат две нарушения на часовника за удар и почти още три, Jayhawks бавно се върнаха напред. И когато взеха преднина, те бързо я увеличиха, освобождавайки серия от 13-1, за да поведат с 51-43 7 1/2 минути преди края.

McCullar добави чифт 3s по време на 10 -0 изпълнение няколко минути по-късно, което отложи играта.

Йейл гостува на Санта Клара на 30 декември.

Канзас играе с Уичита Стейт същия ден в Канзас Сити, Мисури.