Маккулар вкарва 19, Дикинсън има дабъл-дабъл като номер 14 Канзас победи K-State, 90-68
AP News | 2024-03-06 | 06:32:19

ЛОРЪНС, Кан. (AP) — Кевин Маккулар младши имаше 19 точки при сбогуването си с Алън Фийлдхаус, Хънтър Дикинсън добави 15 точки и 20 борби, а номер 14 Канзас скъса пропуск в два мача с 90-68 срещу Канзас Стейт във вторник вечер.

Ник Тимбърлейк добави 18 точки, а Кей Джей Адамс младши имаше 16 за Jayhawks (22-8, 10-7 Big 12), които победиха Wildcats у дома за 18-и пореден път и спечелиха 40-та си поредна победа в старшата вечер, серия, която се простира назад до сезон 1983-84.

Канзас също си отмъсти за продължения от загубата на Канзас Стейт (17-13, 7-10) по-рано този сезон.

Уил Макнейр имаше 17 точки и 10 борби за Дивите котки, но водеше голмайсторите Тайлър Пери и Кам Картър бяха изключени. Пери имаше две точки, след като вкара 26 срещу Джейхоукс през февруари, а Картър имаше три точки при стрелба 1 от 7.

Две училища, разделени от около 80 мили магистрала, които са играли 300 пъти оттогава 1907, естествено таят малко враждебност един към друг. И това си пролича по време на първото полувреме, в което те почти стигнаха до удари.

Проблемът за Wildcats е, че не можеха да направят нищо с произтичащите наказателни удари. Те бяха 10 от 21 на линията.

Добавете малко небрежно нападение — едва ли нещо ново за отбор, който се нарежда на 339-то място в Дивизия I по пропуски на мач — и Дивите котки имаха късмета да изостанат от Джейхоукс с 41-33, докато горчивите съперници се насочваха към съблекалнята на полувремето.

Канзас бързо увеличи преднината до двуцифрено число през второто полувреме. И след като направиха една тройка през първите 25 минути, Маккулар и неговият колега Тимбърлейк ги удариха в бърза последователност, увеличавайки преднината до 53-38 с 13:30 до края.

Джейхоукс в крайна сметка прокараха водят над 20, преди да започне вечерното празненство за старшите.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Надеждите на Канзас Стейт за участие в турнира на NCAA са в опасност след загуба в последната секунда от Синсинати и едностранчива загуба от Канзас. Wildcats отчаяно се нуждаят да победят номер 6 Айова щат в събота, преди да спечелят няколко мача в турнира Big 12.

Канзас може да даде голям тласък на собствения си NCAA турнир, като победи Хюстън в събота.

Щатът Канзас завършва редовния си сезон срещу Cyclones.

Канзас гостува на Кугърс за финала на редовния сезон.