Маккулар вкарва 21 като номер 2 в ралитата на Канзас за победата със 75-71 в Индиана
AP News | 2023-12-16 | 22:32:34

БЛУМИНГТЪН, Индиана (AP) — Кевин Маккулар младши вкара 21 точки, включително четири решаващи наказателни удара в последната минута, а Хънтър Дикинсън имаше 17 точки и 14 борби, докато номер 2 Канзас се събра през второто полувреме за победа със 75-71 срещу Индиана в събота.

Джейхоукс, които постигнаха първата си победа в Асембъл Хол, изостанаха от цели 13 и не поеха първата си преднина в мача, докато Дикинсън не отбеляза в греда, за да направи резултата 62-61 при оставащи 4:53.

Три Галоуей вкара рекордните в кариерата си 28 точки за Индиана , Макензи Мбако имаше 14, Малик Рено завърши с 13, а Кеел Уеър добави 11 точки и 15 борби.

След въртящ се удар на Dajuan Harris Jr., който изведе Канзас напред със 71-66 при 1:11 оставащо време, Hoosiers си дадоха шанс благодарение на 3 точки на Галоуей при последвалото притежание. След спиране в защита, Галоуей пропусна 3 от дясното крило, което щеше да даде преднина на Индиана 23 секунди преди края.

McCullar, който вкара 13 от 16 от линията, събори две свободни хвърляния след фаул, за да направи резултата 73-69. След връщането на Ware с 9,4 секунди до края отново успя да изведе Индиана на две, McCullar се върна на линията и направи още две, за да подпечата победата в първия истински гостуващ мач на Канзас за сезона.

Индиана игра без титулярен защитник и трети водещ голмайстор Ксавие Джонсън за четвърти пореден мач поради това, което отборът описва като нараняване на долната част на тялото.

KJ Adams Jr. имаше 14 точки за Канзас, който стреля 43% от полето срещу 42% за Hoosiers. Харис допринесе с 12 точки и пет асистенции.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Канзас: След като вече записаха победи над Кентъки, Тенеси и Кънектикът, Jayhawks доказаха своята нова идентичност, съсредоточена около Дикинсън, който щрака на всички цилиндри. В съвпадение на две програми за синьокръвни, Канзас оцеля в бурна среда с уравновесеност и екзекуция през цялото време.

Индиана: Когато Hoosiers постигнаха успех през последните години, това беше, защото техните големи момчета изтощаваха опонентите в боята. Рено и Уеър влязоха в събота със средно 31,5 точки на мач, повече от 40% от резултата на Индиана като отбор. В събота фланговите позиции изнесоха атаката. Двамата титуляри – Мбако и Галоуей – комбинираха 34 точки, като лесно надминаха рекорда си от предишния сезон от 28.

Канзас: Jayhawks ще имат пет дни почивка до времето, когато се завърнат в игра в петък у дома срещу Йейл.

Индиана: Хузиърс имат шанс бързо да продължат напред с друг домакински мач във вторник срещу Морхед Стейт.