Макс Щрус вкара 24 точки, Кавалиърс победи Уизардс със 140-101
AP News | 2024-01-04 | 04:41:04

КЛИВЛАНД (AP) — Макс Щрус вкара 24 точки и Кливланд Кавалиърс изиграха най-резултатния си мач за сезона, като победиха Вашингтон Уизардс със 140-101 на Сряда вечер, за да отвори сет от два мача.

Донован Мичъл вкара 22 точки за 24 минути, за да помогне на Кливланд да прекъсне серия от две загуби. Карис ЛеВърт добави 21 точки за 23 минути, а Джарет Алън записа 17 точки, 19 борби и седем асистенции.

Отборите ще се срещнат отново в петък вечер в Кливланд.

Кливланд имаше 62-36 борби, като Тристан Томпсън грабна девет, а Жорж Нианг имаше осем борда и 15 точки от пейката. Кавс стреляха 53,5% и направиха 20 тройки.

Кайл Кузма вкара 16 точки за Вашингтон. Уизърдс, с третия най-лош рекорд в НБА от 6-27, не са печелили последователни мачове от 28 февруари до 2 март 2003 г.

Даниел Гафърд, Майк Мускала и Кори Киспърт добавиха по 12 точки.

Алън, 6 фута 11 център, който влезе в отбора на Изтока на звездите преди две години, има средно 21,2 точки, 16,4 борби и 6,0 асистенции през последните пет мача.

Кавалиърс са 6-3, откакто научиха, че ще бъдат без пойнтгарда Дариус Гарланд (счупена челюст) и нападателя Евън Мобли (операция на лявото коляно) до февруари.

Имаше 14 промени в преднината през първите 10 минути и нито един от отборите нямаше двуцифрено предимство, докато Мичъл не победи сиренето на полувремето с тройка, която изведе Кливланд с 67-55. Стръс имаше 21 точки и направи всичките си пет от своите 3 в полувремето.