Макси, Харис, Мелтън помагат на 76ers да победят Меджик със 112-92 без Ембийд
AP News | 2023-12-28 | 05:08:34

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Тайрис Макси вкара 23 точки, а Тобиас Харис и Де'Антъни Мелтън добавиха по 22 за Филаделфия 76ърс, които победи Орландо Меджик със 112-92, докато играеше без действащия MVP Джоел Ембийд в сряда вечер.

Пол Рийд имаше 15 точки, 10 борби и три блокади за Сиксърс, докато стартира като център за Ембийд, водещият голмайстор в лигата който пропусна втори пореден мач заради изкълчен десен глезен. Филаделфия спечели девет от последните си 11 мача.

Франц Вагнер вкара 24 точки за Меджик, които бяха държани на нисък резултат за сезона и загубиха пет от седем. Джалън Съгс добави 20 точки, а Паоло Банчеро добави 19 точки (при стрелба 6 от 21) и 9 борби за Орландо, който вкара 9 за 33 от 3 точки.

Харис вкара два пъти по време на серия 9-0, която даде на 76ers първата от трите преднини от 11 точки, които имаха в третия период. Съгс отговори със забивка и тройка, преди да бъде отсъден за четвъртия си фаул при 7:04 до края на четвъртината.

Единствени тройки на Банчеро и Калеб Хустан върнаха Меджик в рамките на три при оставащи 9:36, но Харис и Мелтън удариха 3 за 76ers и Орландо никога повече не застраши.

Макси вкара 14 точки през първото полувреме, въпреки че прекара последните осем минути на първата четвърт с два фаула.

76ers: Посещение на Хюстън в петък.

Magic: Домакин на Ню Йорк в петък.