Макси се отърси от разкървавения нос от груб фал, поведе 76ers над Хорнетс, 109-98
AP News | 2024-03-17 | 03:48:18

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Тайрис Макси се отърси от кървав нос, причинен от груб фал на Брандън Милър, за да вкара 30 точки, Кели Оубре мл. вкараха 22 и Phladelphia 76ers издържаха на удара в четвъртата четвърт, за да победят Charlotte Hornets със 109-98 в събота вечер.

Бъди Хийлд имаше 14 точки, а Пол Рийд добави 11 за 76ers (37-30) , които се борят с рекорд 8-13 след контузията на менискуса на Джоел Ембийд в края на януари, за да изпаднат на осмо място в Източната конференция, поставяйки ги в опасност да участват в турнира за игра.

Тре Ман имаше 21 точки, а Майлс Бриджис добави 14 за Шарлот (17-51), който загуби шест поредни загуби от Филаделфия и девет от последните си 12 общо.

Шарлот изоставаше през по-голямата част от вечерта, но поведе с 89-88 след две наказателни хвърляния на Бриджис, завършиха серия от 18-9 с около пет минути оставащи. След тази точка Макси и Обре поеха контрола в офанзивния край, достигайки до коша и през защитата на Хорнетс.

Шарлът изигра второто полувреме без Милър, избраният номер 2 в драфта, който беше изгонен след Flagrant 2 през втората четвърт за удар с лакът, който се свърза с главата на Макси в офанзивния край на пода. Милър завърши с шест точки и три фаула за 15 минути.

СЛЕДВА Хорнетс: В Орландо във вторник вечер

76ers: Домакин на Маями в понеделник вечер