Малкин отбелязва два пъти, за да достигне 20 гола за 15-ти път, докато Пингвините изпреварват Кълъмбъс с 3-2
AP News | 2024-03-29 | 03:58:03

ПИТСБЪРГ (AP) — Евгени Малкин отбеляза два пъти, за да достигне платото от 20 гола за 15-ти път и Питсбърг Пингуинс удължиха своите майсторство над Кълъмбъс Блу Джакетс с победа с 3-2 в четвъртък вечерта.

Руснакът стана 31-вият играч в историята на лигата, отбелязал 20 гола за 15 сезона, правейки го с чифт силни удари — един от десния кръг, един от левия кръг — това изтри изоставането от един гол.

12-ият гол на Дрю О'Конър 35 секунди след третия период изведе Питсбърг напред, за да остане. Сидни Кросби направи две асистенции за Пингвините, за да повиши общата си кариера до 995, 11-ти в списъка на кариерата на НХЛ. Дългогодишният капитан също има девет точки в последните три мача на Питсбърг.

Алекс Неделкович спря 17 удара за Пингвините, които се подобриха до 21-3-2 в последните си 26 срещи със Сините якета.

Матьо Оливие и Коул Силингер отбелязаха за Кълъмбъс, който загуби шест поредни. Даниил Тарасов направи 33 спасявания, но Сините якета завършиха гостуване от пет мача без победа, като паднаха от Питсбърг на PPG Paints Arena за 15-и пореден път.

Пингвините изчезват и може да пропуснат плейофите за втора поредна година. Въпреки че твърдяха, че все още се стремят към следсезона, те също така се постараха да възпитат млади хора като нападателя Сам Пулен – избор от първия кръг през 2019 г. – за да дадат на списъка тласък надолу.

Все пак Питсбърг до голяма степен върви според звездите си. Кросби остава сила в своя 19-ти сезон, 37-годишният Малкин показа признаци на забавяне. Неговият удар обаче остава заплаха.

Оливие даде първа преднина на Кълъмбъс, когато прехвърли шайбата през лявото рамо на Неделкович 5:20 във втория период, обаждане, което остана след продължителен преглед за висок стик.

Малкин изравни резултата малко повече от четири минути по-късно, но Sillinger отговори в 13:11, когато завърши трима на един с едновременен удар отблизо.

Колумб обаче не можа да намери начин да го накара да издържи.

Blue Jackets: Ще се опитат да прекратят занасянето си срещу Пингвините у дома в събота вечер.

Пингвините: Ще търсят първите три- победна серия от повече от месец в задната част на домакинството им със Сините якета.