Ман Сити се възстановява, за да победи Лутън с 2-1 и да сложи край на серията от 4 мача без победа. Евертън донесе нова загуба на Челси
AP News | 2023-12-10 | 18:33:49

Без контузения Ерлинг Хааланд и изоставане с 1-0 от Лутън на полувремето, Манчестър Сити имаше опасност да изпадне в пълна криза, наближаваща половината от защитата на титлата във Висшата лига.

Защитаващите титлата си обаче успяха да обърнат нещата, след като голове на Бернардо Силва и Джак Грийлиш в рамките на три минути донесоха победа с 2-1 в неделя, която сложи край на поредицата им от четири мача без победа и намали разлика от първия Ливърпул до четири точки.

Ако не беше възстановяването през второто полувреме, мениджърът на Сити Пеп Гуардиола щеше да се натъкне на най-лошата поредица от резултати в своята треньорска кариера, след като никога пет мача без победа.

Това беше мрачният сценарий пред Гуардиола и Сити, след като нападателят Илайджа Адебайо засече с глава центриране на Андрос Таунсенд от задната греда във втората минута от добавеното време на първото полувреме, за да даде преднина на Лутън на Кенилуърт Роуд – пет дни след повишението на домакините поведе с 3-2 срещу Арсенал, за да загуби с 4-3.

Халанд беше извън терена поради контузия на стъпалото, така че Сити остана без най-добрия реализатор на лигата в опитите си да даде обратен удар.

Все пак Родри се върна след наказанието и когато нахлуването на полузащитника на Испания в зоната беше спряно от навременна атака, Силва беше там, за да се хвърли върху отпуснатата топка и да завърти в долния ъгъл в 62-ата.

>

След това Грийлиш реализира центриране на Хулиан Алварес в 65-та.

Сити остана на четвърто място.

ЕВЕРТЪН НАБИРА ВЪРХУ

Евертън се измъква от зоната на изпадащите, по-малко от месец, след като попадна в долната тройка, след като му бяха отнети 10 точки за финансово лошо управление.

A 2- Победата с 0 над Челси осигури трета поредна победа за Евертън, който се измъкна на четири точки от третия от последния Лутън.

Абдулай Дукур вкара гол за трети път в пет мача, реализирайки борба в 54-ия след Доминик Калвърт-Люин бе спасен от вратаря на Челси Робърт Санчес. Люис Добин добави секунда във втората минута на добавеното време.

След като похарчи около $1 милиард за играчи през последните три трансферни прозореца, Челси дори не е в горната половина, след като загуби три от последните си четири игри.

Гостите също загубиха десния бек Рийс Джеймс заради друга контузия, след като той беше принуден да напусне в 27-ата минута поради предполагаем проблем с подколянното сухожилие.

ХИМЕНЕЗ ВЪВ ФОРМАТА

Раул Хименес е наслаждавайки се на нов живот във Фулъм.

Мексиканският национал премина през слаби времена, след като получи застрашаваща кариерата му травма на главата, докато играеше за Уулвърхемптън през ноември 2020 г. От един от най-търсените нападатели във Висшата лига той изглежда загуби цялото си доверие и беше продаден на Фулъм през юли.

С попадението си в 22-ата минута при победата на Фулъм с 5-0 над Уест Хям, Хименес има четири гола в своите последните пет мача и води възраждане в средата на сезона от лондонския клуб.

Уилиан и Тосин Адарабио добавиха голове през първото полувреме, докато Хари Уилсън и Карлос Винисиус добавиха още след почивката, докато Фулъм отбеляза поне три гола за четвърти пореден мач, след като направи това срещу Уулвърхемптън, Ливърпул и Нотингам Форест.

Това беше втора поредна победа с 5-0, след като победиха Форест с този резултат в средата на седмицата.

Отборът на Марко Силва вече е на 10-о място и само на три точки зад деветия Уест Хям, чийто серия от четири мача без загуба в лигата приключи.