Ман води 8 Клипърс с двуцифрени цифри в поражението 131-102 на Джаз. Юта загуби своята 11-а поредна загуба
AP News | 2024-04-06 | 07:08:33

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Терънс Ман вкара 19 точки, за да поведе осем играчи с двуцифрен брой, а Лос Анджелис Клипърс разгромиха Юта със 131-102 в петък вечерта, изпращайки Джаз на 11-а поредна загуба.

Kawhi Leonard прекара третия си пореден мач с възпалено дясно коляно за Clippers, но те никога не са имали нужда от своята суперзвезда.

Джеймс Хардън записа третия си трипъл-дабъл за сезона с 13 точки, 15 асистенции и 10 борби. Ивица Зубак имаше 12 точки и 10 борби, а Пол Джордж добави 14 точки, когато Клипърс се изправиха един срещу друг, след като победиха Денвър със 102-100 в четвъртък.

Това беше първият път на Клипърс с осем играчи с двуцифрени цифри от 16 май 2021 г. в Оклахома Сити.

Тален Хортън-Тъкър поведе Юта със 17 точки извън пейката. Омер Юрцевен, който бе титуляр при контузения Уокър Кеслър, записа 12 точки и седем борби. Пейката на Юта надмина титулярите с 63-39.

Клипърс избягаха от началото. Те имаха преднина от 17-2, 26-7 и 36-11 по пътя към преднина от 41-16 след първата четвърт, в която стреляха 74% от игра. Норман Пауъл вкара своята тройка 150 от пейката на Клипърс, за да постави рекорд за франчайз. Той завърши с 18 точки.

Втория Хардън игра с резервите. Той направи една от шестте им тройки по пътя към преднина от 75-42 на полувремето.

Джазът надвиха Клипърс с 37-28 в третото, но никога не се доближаваха на по-малко от 20 точки. Пауъл затвори периода с 3 точки, изпращайки Клипърс на четвъртата позиция със 103-79.

И двата отбора се включиха предимно с резервите си в четвъртия, когато сградата се изпразни.

Юта загуби 14 от 15, докато започна трима новобранци. Отборите се срещат за последен път този сезон следващата седмица.

Джаз: гостува на Голдън Стейт в неделя вечерта

Клипърс: приема Кливланд в неделя.