Ман Юнайтед и Ливърпул завършиха наравно 2-2 след закъсняла дузпа на Мохамед Салах
AP News | 2024-04-07 | 18:48:19

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Мохамед Салах вкара дузпа в 84-та минута, за да спаси равенството 2-2 за Ливърпул срещу Манчестър Юнайтед във Висшата лига в неделя.

Претендентите за титлата изглеждаха като претърпели първа загуба в лигата от февруари насам, след като два зашеметяващи гола на Бруно Фернандес и Коби Майноо изведоха Юнайтед напред на Олд Трафорд. Луис Диас изведе доминиращия Ливърпул в преднина през първото полувреме, но отборът на Юрген Клоп изоставаше в последните 10 минути от редовното време, докато Арън Уан-Бисака не свали резервата Харви Елиът в наказателното поле.

С освирквания, кънтящи около стадиона, Салах спокойно изпрати вратаря на Юнайтед Андре Онана по грешния начин да изравни Ливърпул по точки с първия Арсенал и една пред Манчестър Сити на трето място.

Дълго време клубът от Мърсисайд изглеждаше готов отново да излезе на върха със страхотно представяне през първото полувреме, при което гостите регистрираха 15 удара към вратата, в сравнение с нито един за Юнайтед.

Единствената изненада беше, че играчите на Клоп не се възползваха напълно от тази разлика и водеха само с един гол на почивката.

Това дойде от рутинно изпълнение на корнер в 23-ата минута, което използва небрежната защита на Юнайтед, като Дарвин Нунес се насочи към непокрития Луис Диас на далечната греда, за да вкара от воле.

До този момент Доминик Собослай вече беше принудил Онана да направи страхотно спасяване при попадение на вратата и стреля широко с нов удар от близко разстояние.

Салах имаше още два шанса от опасни позиции, докато Ливърпул многократно прекъсваше защитата на Юнайтед, без да увеличава преднината си.

След като се измъкна без по-нататъшно наказание, Юнайтед накара Ливърпул да плати пет минути след второто полувреме чрез момент на блясък на Фернандес и момент за забрава за Джарел Куанса.

Нямаше. изглеждаше някаква опасност, когато защитникът на Ливърпул държеше топката в собствената си половина и се опита да изиграе къс пас. Усилието му при недостатъчно попадение обаче беше усвоено от Фернандеш, който отправи първи удар малко след средната линия и победи вратаря Каоимхин Келехер, който беше извън вратата си.

Юнайтед излезе напред в 67-ата с гол, също толкова добре изпълнен от Майноо.

Прибирайки топката в задръстена зона, полузащитникът имаше малко място да се движи, докато не се изви в пространството и изпрати удар с десния крак, криволичещ в горния ъгъл.

Диас принуди още едно спасяване от Онана, докато Ливърпул натискаше за изравняване. Стражът на Юнайтед успя само да парира топката, но Салах не успя да уцели целта при отбитата топка.

Ливърпул получи шанса да изравни играта, когато Уан-Бисака се хвърли към Елиът, за да прати нападателя да падне.

Реферът Антъни Тейлър посочи дузпата, а Салах свърши останалото.