Манчестър Сити беше изхвърлен от Шампионската лига, след като Реал Мадрид спечели драматично изпълнение на дузпи
The Mirror | 2024-04-17 | 00:02:48

Носителят Манчестър Сити беше изхвърлен от Шампионската лига снощи след драматично изпълнение на дузпи.

Сити доминираше срещу Реал Мадрид, но бяха изгонени след мъчителна внезапна смъртоносна дузпа, 4-3 при дузпи. Алварес изпълни първата дузпа на Сити, като Едерсон спаси първия точен удар на Лука Модрич за Реал.

Когато Бернардо Силва пропусна, Джуд Белингам вкара за Реал, за да направи 1-1. Тогава Матео Ковачич видя дузпата си спасена, за да даде предимството на Реал.

Лукас Васкес направи 2-1 за Реал, а Фил Фодън изравни за 2-2. След това Начо направи 3-2 за Реал, като стражът на Сити Едерсон запази своя отбор жив, като отбеляза за 3-3. Антонио Рюдигер се активизира, за да реализира решителния последен точен удар, за да изпрати Реал на полуфинална среща с Байерн Мюнхен.

Гуардиола, който търси четвърта поредна домакинска победа над Реал, беше подсилен от завръщането на Кевин Де Бройне и Кайл Уокър, и двамата пропуснаха епичното равенство 3-3 миналата седмица на Бернабеу.

Реал приветства обратно капитана Начо в централната защита, за да замени наказания Орелиен Чуамени, това е единствената промяна от първия мач за 14-кратните победители. състезание” за техния несравним рекорд от победи, тази среща между може би двата най-добри отбора в Европа беше финал във всичко, освен в името.

Гуардиола изложи размера на играта в своите програмни бележки, като написа: " Реванш от четвъртфиналите на Шампионска лига срещу Реал Мадрид – мачовете не идват много по-големи, момчета.“

Реал беше този, който проля първата кръв в 12-ата минута, Джуд Белингам приложи страхотно първо докосване до топка отгоре от ani Carvajal. Белингам насочи топката към Федерико Валверде, който на свой ред намери Винисиус младши отдясно.

Винисиус избра Родриго, чийто първи удар бе отбит от забележително рефлексно спасяване на Едерсън, но топката премина право обратно в пътя на нападателя на Реал, който го насочи в мрежата за 17-ия си гол за сезона.

Отговорът на Сити беше незабавен, Ерлинг Хааланд стреля с глава малко над в 16-ата минута, като удари гредата с още един въртящ се удар с глава две минути по-късно, Бернардо Силва успя да бутне топката встрани с лявото си коляно.

Тъй като Винисиус предизвикваше паника в защитата на Сити, когато владееше притежание, бразилецът привлече трима съперници към себе си на границата на наказателното поле, преди да даде топката на Карвахал, чийто удар беше блокиран от Йоско Гвардиол.

Останалата част от първото полувреме – и след това мачът – принадлежаха на Сити. Де Бройне наложи страхотно спасяване на Андрий Лунин в 26-ата минута с типичен удар от далечна дистанция. Сити продължи безмилостния си натиск, единствената почивка на Реал дойде, когато удариха опонентите си на почивката, с темпото на Родриго и Винисиус.

Карвахал, измъчван от Грийлиш през първото полувреме, беше жълт картон за циничен фаул срещу крилото на Сити, след което влезе навътре, без да рискува ново предупреждение и червен картон, оставяйки Валверде да маркира английската звезда.

De Bruyne беше близо до гол директно от корнер точно преди почивката , Лунин беше достатъчно нащрек, за да прехвърли топката над гредата с важна намеса. Сити се доближи отново шест минути след подновяването на играта, Начо изчисти топката от линията – и избегна автогол – с Хааланд, който дишаше във врата му.

Но непрестанната работна етика и желание на Де Бройне се отплатиха. Центриране на резервата Жереми Доку беше посрещнато от Антонио Рюдигер, чиято грешка беше използвана от Де Бройне, който блъсна топката в покрива на мрежата 14 минути преди края.

Белгиецът беше близо до извеждането на Сити напред три минути по-късно, но неговото усилие в кърлинг от 20 ярда прелетя малко над. След това Де Бройне по някакъв начин прехвърли топката с гола на негова милост в 81-та минута, отхвърляйки великолепния шанс да спечели равенството в редовното време.

и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия