Манчестър Сити губи позиции в надпреварата за титлата в EPL след домакинско равенство с Челси
AP News | 2024-02-17 | 21:56:19

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Манчестър Сити едва избегна първо поражение за 2024 г., след като отразеното усилие на Родри спаси равенството 1-1 срещу Челси в английския мач Висшата лига в събота.

Голът на полузащитника в 83-ата минута удължи непобедената серия на защитаващия шампион във всички турнири до 15 мача. Но равенството на стадион "Етихад" показа, че Сити губи пред лидера в лигата Ливърпул и втория Арсенал, и двата победители по-рано.

Сити падна до трето място в таблицата, четири точки зад Ливърпул и две от Арсенал.

Бившият нападател на Сити Рахийм Стърлинг даде преднина на Челси при домакинството в 42-ата.

Той имаше възможност да увеличи предимството на гостите след почивката, но вратарят на Сити Едерсон му отказа от упор.

След това Едерсън се съвзе, за да се изправи на крака и да спаси от Бен Чилуел при ретур.

Сити видя множество шансове, докато търсеше изравнителен гол, като Ерлинг Хааланд пропусна два пъти от близка дистанция, а Кевин Де Бройне изпълни пряк свободен удар точно над гредата.

Защитаващите шампионите в крайна сметка стигнаха до пробива, когато Родри стрелна към вратата от наказателното поле и ударът му се отклони от Трево Чалоба покрай вратаря на Челси Дорде Петрович.