Манчестър Сити на 2 точки от лидера в EPL Ливърпул, след като победи Шефилд Юнайтед
AP News | 2023-12-30 | 19:32:49

МАНЧЕСТЪР, Англия (AP) — Манчестър Сити победи Шефилд Юнайтед с 2-0 и се приближи на две точки от лидера на английската Висша лига Ливърпул в събота.

Голове на Родри и Хулиан Алварес на стадион „Етихад“ осигуриха комфортна победа за защитаващия титлата срещу отбора, който е на последно място.

Третият Сити изпревари Арсенал по голова разлика и изостана от Ливърпул и Астън Вила. Вила беше втори по голова разлика, след като победи Бърнли с 3-2.

Въпреки че на моменти Сити изглеждаше под най-доброто от себе си този сезон, той успя да остане в обсега на лидерите. И с Кевин Де Бройне, който се завърна от контузия на бедрото, мениджърът Пеп Гуардиола може да се надява на подобрено представяне през новата година.

Те завършиха 2023 г. с поредни победи в лигата след завръщането си от Саудитска Арабия и успеха на Световното клубно първенство миналата седмица. Всичките пет трофея, спечелени през последните 12 месеца – Висшата лига, Шампионската лига, ФА Къп, Суперкупата на Европа и Световното клубно първенство – бяха показани преди началото на мача срещу Шефилд Юнайтед.

Това беше мярка за задачата за борещия се за изпадане отбор на Крис Уайлдър. А гостът никога не изглеждаше, че предизвиква разстройство.

Сити доминираше и Родри отбеляза в 14-ата минута. Халфът на Испания събра една топка дълбоко в половината на Шефилд Юнайтед и се насочи напред към границата на наказателното поле без противников играч, достатъчно силен, за да го спре. Той стреля ниско в ъгъла извън вратаря Уес Фодерингам.

Въпреки че контролираха мача, Сити не можа да намери секунда преди почивката и Шефилд Юнайтед беше близо до изравняване.

Уилям Осула изглеждаше готов да победи Едерсън от близко разстояние, но опитът му беше блокиран от късно влизане на Мануел Аканджи. От получения корнер Осула стреля с глава и не бе отбит от Едерсон.

Фил Фодън имаше шанс да удвои преднината в началото на второто полувреме, когато излезе един на един с Фодерингам, но топката беше избутана далеч от вратаря, докато той се опитваше да го заобиколи.

Когато Сити получи секунда в 61-ата, Фодън беше създателят, навивайки центриране, за да може Алварес да се плъзне и да обърне линията.

Едно от най-големите аплодисменти за деня дойде, когато Де Бройне се появи, за да загрее от страничната линия. Белгиецът не е играл от 11 август, първия мач от лигата, и беше назначен като резерва в събота.